8 اقدام ویژه حمایتی از کشاورزان نمونه

مدیرعامل بانک کشاورزی 8 محور اقدامات ویژه بانک کشاورزی رابرای کشاورزان نمونه استانی تشریح کرد .

به گزارش تابناک اقتصادی، مرتضی شهید زاده همزمان با سالروز حضورش در بانک اخیرا به تشریح جدیدترین خدمات و امتیازات بانک برای کشاورزان نمونة کشوری و استانی پرداخته است .

وی اذعان دارد که هیات‌مدیره بانک برای کشاورزان خبره سقف تسهیلات ضمانتی کشاورزان نمونه کشوری با استفاده از نمونه قراردادهای لازم‌الاجرای بانک در تمام شعب یک میلیارد و500 میلیون ریال تعیین کرده است.

شهیدزاده با بیان اینکه سقف تسهیلات ضمانتی نمونه استانی با استفاده از نمونه قراردادهای لازم‌الاجرای بانک در تمام شعب یک میلیارد ریال تعیین شده است، گفت: سهم سرمایه‌گذاران نمونه اعم از کشوری و استانی در اجرای طرح‌های تولیدی معادل 10درصد هزینه سرمایه‌گذاری، به سرمایه در گردش منظور شده و بدیهی است در مواردی که قوانین یا آیین‌نامه‌های ابلاغی هیئت وزیران سهم کمتری برای کشاورزان منظور کرده است، سهم کمتر آورده ملاک عمل شعب خواهد بود؛ به جز در مواردی که سهم آورده حسب مقررات و الزامات قانونی افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: براساس اختیاری که داشتیم، سرمایه‌گذاری را از 30درصد به 10درصد برای کشاورزان نمونه کاهش داده ایم .

شهیدزاده از دیگر خدمان بانک برای این گروه را بررسی درخواست کشاورزان نمونه کشوری و استانی خارج از نوبت و در اسرع وقت ضمن رعایت موارد یادشده و سایر ضوابط عنوان و تصریح کرد که در چارچوب دستورالعمل صادره از سوی اداره کل نظارت و امور شعب، کشاورزان نمونه به مدت یک سال به‌عنوان ناظر ویژة بانک تعیین می‌شوند.

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی گفت: کشاورزان نمونه از خدمات الکترونیکی بانک برخوردار می‌شوند و کشاورزان نمونه از بخشودگی کارمزد بانکی - بجز سود کارمزد تسهیلات - به مدت یکسال بهره‌مند می‌شوند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار