آلمان گذرنامه سوري کشف شده در پاريس را مانور داعش خواند

«توماس دو مزیر» وزیر کشور آلمان سه شنبه اطمینان داد «نشانه هایی» در اختیار دارد که براساس آن گذرنامه کشف شده در مکان حملات پاریس «مانور» داعش و سرنخی دروغین است که این گروه تروریستی ، آن را ‌طراحی کرده است.

وزیر کشور آلمان در کنفرانس خبری اعلام کرد: «نشانه هایی وجود دارد که براساس آن ،‌این سرنخ طراحی شده است اما همچنین نمی توان این مسئله را که یک تروریست از طریق آلمان به فرانسه آمده باشد ،‌مردود دانست.»

دومزیر از جمله نشانه هایی که براساس آن فکرها به سمت دروغ بودن این سرنخ می رود، گفت مرد حامل این گذرنامه در یونان،‌ در صربستان و در کرواسی ثبت نام کرده است درحالی که اکثریت قریب به اتفاق آوارگان از هرگونه ثبت نام پیش از ورود به آلمان خودداری می کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از برلین،‌ به گفته این وزیر آلمانی،‌ علاوه بر این «روز دوشنبه اخبرای وجود داشت که یک گذرنامه دیگر با همین نام (‌متعلق به یک فرد دیگر)‌ کشف شده است. فرد دارنده این گذرنامه در صربستان ظاهر شده است. ما با مقامات صرب در تماس هستیم.»

دومزیر اعلام کرد: «‌بنابراین باید مشخص شود آیا این فرد یک آواره سوری است که داعش او را اعزام کرده یا اینکه یک مانور و فریبی از طرف داعش است این سرنخ را طراحی کرده تا مردم را نگران کند.»

بیکو ماس وزیر دادگستری آلمان نیز پیش از این گفته بود گذرنامه یک آواره سوری که در محل حمله پاریس پیدا شده است می تواند یک «سرنخ دروغ» باشد که داعش برای افراطی کردن بحث آوارگان ایجاد کرده است.

گذرنامه پیده شده سوری به نام احمد المحمد 25 ساله است. یک مرد که در جزیره لروس ثبت نام کرده از این گذرنامه استفاده کرده است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار