کانادا نظاميان خود را از عراق خارج مي کند

برغم ترس حاکم بر فرانسه، کانادا نظامیان خود را از عراق خارج می کند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «رادیوکانادا»، دولت اوتاوا بر تصمیم خود برای توقف عملیات نظامی در آسمان عراق و سوریه و تمرکز بر آموزش نظامیان عراقی و فعالیت های بشردوستانه پابرجاست.

یکی از سخنگویان دفتر نخست وزیر کانادا گفت: با وجود حملات پاریس، دولت جاستین ترودو همچنان قصد دارد حملات هوایی علیه مواضع داعش را در سوریه و عراق متوقف کند.

جاستین ترودو در جریان مبارزات انتخاباتی خود وعده داده بود از این عملیات کناره گیری می کند.

هر چند این موضع گیری دولت کانادا با مخالفت محافظه کاران روبرو شد، بسیاری از کارشناسان بر این باورند که دولت کانادا با بیان اینکه نمی خواهد از تصمیم خود عقب نشینی کند بهترین انتخاب را انجام داده است.

جاستین ترودو روز یکشنبه در نشست گروه بیست در ترکیه اظهار داشت کانادا به نقش فعال خود در زمینه مبارزه با داعش ادامه خواهد داد.

او گفت: کانادا عضوی فعال در ائتلاف بوده و خواهد بود، اما به خود اجازه می دهد درباره مشارکت بهتر خود ارزیابی کند.

با این حال کانادا به همراه فرانسه روز یکشنبه در عملیات هوایی علیه مواضع داعش در عراق که به تلافی حملات خونین جمعه شب پاریس صورت گرفت شرکت کرد.

گفتنی است کانادا از اکتبر دو هزار و چهارده مواضع داعش را در عراق بمباران کرده است و در آوریل گذشته دامنه عملیات خود را به سوریه گسترش داد.

نیروی هوایی ارتش کانادا تاکنون شش فروند جنگنده اف 18، دو فروند هواپیمای گشت زنی اورورا ، یک فروند هواپیمای سوخت رسان و دو فروند هواپیمای ویژه حمل و نقل به منطقه اعزام کرده است.

هم اکنون حدود ششصد نظامی کانادایی در پایگاه‌های کویت حضور دارند و از این عملیات پشتیبانی می کنند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار