ناو فرانسوي هفته آينده در ساحل سوريه

ژان ایو لو دریان وزیر دفاع فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد ناو هواپیما بر فرانسوی شارل دو گل هفته آینده برای شرکت در عملیات علیه گروه تکفیری صهیونیستی داعش در سوریه آماده خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، وزیر دفاع فرانسه در مجمع ملی (پارلمان) گفت: « گروه ناوبر (ناو هواپیمابر و کشتی های پشتیبان) صبح امروز تولون را در جنوب فرانسه ترک کرد و اواخر هفته آینده در منطقه مستقر خواهد شد.»

با ورود این ناو ظرفیت فرانسه برای انجام حملات سه برابر خواهد شد.

ارتش فرانسه در مجموع 26 جنگنده مستقر در ناو شارل دو گل - 18 فروند رافال و هشت سوپر اتاندار - بیش از 12 هواپیمای مستقر در امارات عربی متحده (شش رافال) و اردن (شش میراژ 2000) را در اختیار خواهد داشت.

پاریس در پاسخ به حملات جمعه شب در پاریس که به کشته شدن 129 نفر و زخمی شدن 350 نفر منجر شد و داعش مسئولیت این حملات را به عهده گرفت تصمیم گرفته است حملات خود را در سوریه تشدید کند.

جنگنده های فرانسه از روز یکشنبه «حدود 60 بمب به مرکز فرماندهی داعش در رقه در شمال سوریه پرتاب کرده اند. این تشدید حملات تا زمان نابودی داعش ادامه خواهد داشت.»

ژان ایو لو دریان همچنین از تصمیم آمریکا برای همکاری بیشتر با ارتش فرانسه در زمینه اطلاعاتی به منظور انتخاب دقیق اهداف حملات استقبال کرد.

دریادار رنه - ژان کرنیولا فرمانده این ناو گروه فرانسه اعلام کرد ناو شارل دو گل ابتدا در مدیترانه مستقر خواهد شد و سپس احتمال دارد به سوی خلیج فارس حرکت کند.

آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد فرانسه تاکنون در حملات غیر آمریکایی ائتلاف بین المللی علیه داعش سهم 12 درصدی داشته است و با ورود ناو هواپیمابر شارل دو گل به درگیری ها این رقم افزایش خواهد یافت.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار