روسیه: پیش‌شرط حذف بشار اسد به سود تروریسم است

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه، تاکید برخی کشورهای اردوگاه ضد سوری به ویژه آمریکا برای کناره گیری «بشار اسد» از قدرت را رد کرد و گفت: تعیین پیش شرط تغییر حکومت در سوریه برای مبارزه با تروریسم نمادی از منطق جنایتکاری و سبب تداوم وقایع تروریستی می شود.

به گزارش «تابناک»،  زاخارووا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرتبط کردن سرنوشت سیاسی رئیس جمهوری سوریه با آغاز مبارزه علیه داعش به عنوان نگرش جنایتکارانه سبب زجر مردم عادی مانند فرانسوی ها در وقایع تروریستی اخیر پاریس می شود.

وی اظهار کرد: موضوع اسد بدون اینکه ارتباطی با ضرورت مبارزه با تروریسم داشته باشد، مطرح و تاکید می کنند که نخست برای این موضوع اقدام شود تا سپس مبارزه با تروریسم آغاز گردد.

زاخارووا ادامه داد: پافشاری روی پیش شرط کناره گیری بشار اسد از قدرت، اشتباه کامل است و افزایش رنج مردم عادی را در پی دارد و می تواند هر شهر و کشوری را به سرنوشت پاریس دچار کند که این خطر برای روسیه هم وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه روسیه به مبارزه با تروریسم پایبند است و سیاست های دوگانه را در این زمینه نمی پذیرد، گفت: مبارزه با گروه های تروریستی فقط با همکاری نزدیک و دور از گرایش های کشورهای مختلف می تواند موفق باشد و مانع سوءاستفاده تروریست ها از اختلافات سیاسی، معیارهای دوگانه و نقض قوانین بین المللی توسط برخی کشورها شود.

زاخارووا تاکید کرد: تعامل سازنده و روابط گسترده کشورها، سازمان های اطلاعاتی و امنیتی که علیه تروریسم هدف گذاری شده باشد، می تواند تدابیر مناسب را برای مقابله با تهدیدهای پیش رو در این حوزه و برخورد با چالش های تروریستی تامین کند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه ادامه داد: یکی از اجزای کلیدی مقابله با تروریسم، حتمی و الزامی بودن مجازات تروریست ها است که باید بی قید و شرط اجرا گردد.

آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، قطر، کویت، عربستان با همکاری رژیم صهیونیستی از پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت «بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروریست های افراطی از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند و براساس تازه ترین گزارش سازمان امنیت فدرال روسیه، 30 هزار تروریست از 100 کشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می جنگند. 

ایرنا

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار