روسيه مواضعي را در سوريه با استفاده از ناوگان درياي خزر هدف قرار داد

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد این کشور جمعه بار دیگر مواضعی را در سوریه با کمک موشک های کروز که از ناوهای جنگی در دریای خزر شلیک شد ،‌موشک باران کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسکو، روسیه همچنین از مداخله بمب افکن های راهبردی خود خبر داد. شویگو در نشستی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: «بیستم نوامبر،‌ ناوهای ناوگان دریای خزر 18 فروند موشک کروز به هفت هدف در استان های رقه، ادلب و حلب در سوریه شلیک کردند. همه این اهداف منهدم شدند.»

این دومین بار است که روسیه از ناوگان خود در دریای خزر موشک هایی به سوریه شلیک می کند.
مداخله نظامی روس ها در سوریه سی ام سپتامبر آغاز شد.

بنابراعلام وزارت دفاع روسیه،‌ 29 فروند جنگنده بمب افکن راهبردی همچنین از فرودگاه هایی در روسیه برای حمله به مواضع داعش در سوریه به پرواز درآمدند.

روسیه استفاده از این هواپیماهای دور پرواز را هفدهم نوامبر در چارچوب تشدید بمباران های خود در سوریه آغاز کرد.

شویگو بدون ارائه جزئیات بیشتر اطمینان داد: «‌گروه های مسلح تلفات قابل ملاحظه ای متحمل شده اند. فقط با شلیک یک موشک کروز به یک هدف در استان دیرالزور ،‌بیش از 600 ستیزه جو کشته شدند.»

این وزیر روس همچنین اعلام کرد در روزهای اخیر شمار هواپیماهای روس مستقر در سوریه دو برابر شده است و شمار این هواپیماها اکنون به 69 فروند می رسد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه از حملات نظامی کشورش در سوریه تجلیل ولی در عین حال اعلام کرد این حملات برای نابود کردن گروه های افراطی در سوریه ناکافی است و کار زیادی هنوز برای رسیدن به این هدف ضرورت دارد.

بنابراعلام دیده بان حقوق بشر سوریه،‌ دست کم هشت نفر در بمباران های روز جمعه در دیرالزور کشته و 50 نفر دیگر زخمی شدند. این درحالی است که دهها دستگاه کامیون حمل سوخت نیز در این حملات منهدم شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار