استقرار هیات های ایرانی خدمت رسانی مراسم اربعین در نقاط مختلف عراق

مسوولان ایرانی و عراقی طی روزهای اخیر به تحرکات خود برای آماده کردن زمینه های مراسم اربعین حسینی امسال شتاب بخشیده اند و مسوولان نهادهای ایرانی هم بطور همه جانبه در حال اجرای برنامه های خود برای مشارکت و همکاری در این مراسم با طرف عراقی هستند.

به گزارش «تابناک»، در این ارتباط طی سه روز گذشته مقام های دو کشور از جمله وزیر کشور عراق و سفیر ایران در بغداد، بطور مستمر از مرزهای دو کشور و نیز امکانات موجود در کربلا و نجف بازدید کرده اند.

مسعود شوشتری جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات، در خصوص اقدامات انجام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران برای پذیرایی و اسکان زائران مراسم اربعین حسینی امسال، گفت: براساس توافق صورت گرفته با هیات های ایرانی، 160 هیات ایرانی از شهرهای مختلف کشور وارد عراق شده اند و حدود 80 درصد از این هیات ها کار خود را از یکی دو روز پیش شروع کرده اند.

وی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: طی دو سه روز آینده تمامی این هیات ها آماده پذیرایی از زائران حسینی در کربلا معلی، نجف اشرف و نیز در مسیر نجف به کربلا خواهند شد.

شوشتری ادامه داد: این هیات ها از دو سه روز آینده و با ورود گسترده تر زائران حسینی کار پخت و پز غذا را آغاز خواهند کرد.

وی درخصوص تامین هزینه های این موکب ها گفت: هزینه ها این هیات ها عمدتا از محل مشارکت مردمی و متبرعین است که از مشارکت در این مراسم حمایت می کنند بطوری که هم اکنون تعدادی از موکب های شهرهای 4 استان آذری نشین ایران و نیز سایر استان ها از جمله خراسان رضوی و جنوبی، تهران و قزوین در مناطق مختلف از جنوب عراق تا کربلای معلی مستقر شده اند.

هیات های ایرانی برای اولین بار در مسیر کاظمین به کربلا نیز امکانات اقامتی و پذیرایی برپا کرده اند.

شوشتری مشارکت مردمی عراقی ها در خدمت رسانی به زائران حسینی را از جمله عشایر و مردم استان های نجف، کربلا و نیز سایر استان های مرکزی و جنوبی این کشور قابل تقدیر عنوان کرد. 

ایرنا

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار