برنامه ريزی داعش برای سلسله حملات تروريستی در روز يکشنبه

پایگاه اینترنتی اینترنشنال بیزینس تایمز نوشت گروه هکرهای انانیمس (Anonymous) مدعی شده داعش اقدام های تروریستی تازه ای را در پاریس و دیگر نقاط جهان برنامه ریزی کرده و قرار است روز یک شنبه به اجرا بگذارد.

اینترنشنال بیزینس تایمز به نقل از گروه هکرهای انانیمس که تلاش می کنند با فعالیت اینترنتی گروه تروریستی داعش مقابله کنند جزئیاتی طرحی را منتشر کرده که آن را تهدید مستقیم این گروه تروریستی توصیف می کند.

بر اساس این گزارش انانیمس روز شنبه اعلام کرد به اطلاعاتی دست پیدا کرده است که از برنامه ریزی داعش برای اجرای اقدام تروریستی در پاریس، آمریکا، اندونزی، ایتالیا و لبنان حکایت دارد. انانیمس اعلام کرده است همه این اقدام های تروریستی برای یک شنبه برنامه ریزی شده اند. این گروه با انتشار بیانیه ای گفت اطلاعاتی را بدست آورده که نشان می دهد داعش می خواهد حملاتی آنی را در پایتخت فرانسه انجام دهد.

انانیمس همچنین اعلام کرد داعش برنامه ریزی می کند برنامه دبلیو دبلیو ای سروایور سریز (WWE Survivor Series) را که قرار است روز یک شنبه ساعت 7 و 30 دقیقه ی عصر در سالن فیلیپس در شهر آتلانتا برگزار شود، هدف قرار دهد.

در بیانیه انانیمس فهرستی از اهداف بالقوه آمده و افزوده است: «هدف (از انتشار این بیانیه) اطمینان از این نکته است که همه دنیا و یا دست کم افرادی که در این برنامه ها شرکت می کنند از تهدیدها و احتمال وقوع حمله آگاهی داشته باشند. هدف دیگر اطمینان از این است که به داعش بفهمانیم دنیا از اقدام های آنان آگاه است و باید این اقدام های تروریستی را لغو کند.»

انانیمس در بیانیه خود مدعی شد: « می خواستیم مخفیانه باقی بمانیم و فقط به مسئولان ذیربط گزارش بدهیم تا آنان اقدام کنند اما وقتی مسئولان امر توجهی نمی کنند انانیمس باید وارد عمل شود.»

این گروه اینترنتی افزود: «اسنادی را در اختیار ام آی فایو (سازمان جاسوسی داخلی) انگلیس، سازمان سیا و پلیس اف بی آی در آمریکا و دولت استرالیا قرار داده ایم اما قصد نداریم این اسناد را برای عموم منتشرکنیم. زیرا اگر این اسناد در اختیار عموم قرار گیرد همه خواهند گفت تقلبی است و به آن اهمیت نخواهند داد.»

انانیمس هفته گذشته ضد داعش اعلام جنگ کرد و قول داد در قالب عملیات پاریس فعالیت اینترنتی این گروه تروریستی را رصد کند. از آن پس، این گروه اینترنتی دستورالعمل هایی را برای آنانی که تمایل دارند در عملیات شرکت کنند منتشر کرده و ده ها هزار حساب توئیتری وابسته به گروه تروریستی داعش را شناسایی کرده است. داعش هم به تهدیدهای انانیمس پاسخ داده و هشدار داده دست به اقدام تلافی جویانه می زند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار