باید به سوی ترویج و معرفی تمدن سیستان و بلوچستان گام برداشت

به گزارش خبرنگار مهر، کریم نجفی برزگر روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یکی از مسائل و معضلات رسیدن به توسعه متوازن سیستان و بلوچستان، نگاه بخشی و تک بعدی به این استان است که باید از بین برود.

وی افزود: نگاه ملی و کلان نگری به سیستان و بلوچستان می تواند بسیاری از مشکلات و مسائل پیش روی توسعه این استان را در کوتاه مدت و بلندمدت برطرف کند.

معاون رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به اهمیت نقش فرهنگ در تمام عرصه های زندگی بشر گفت: دانشگاه پیام نور با ۷۵۰ هزار دانشجو و ۴چهار هزار عضو هیات علمی در کنار ۵۰۰ مرکز دانشجوئی؛ نقش موثری در زمینه فرهنگ سازی جامعه می تواند ایفا کند.

کرسی های آزاد اندیشی برای حفظ استقلال طلبی ایران تقویت شود

معاون دانشگاه پیام نور کشور در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت ارایه نظر اشاره کرد و گفت: برای حفظ استقلال و آزادی کشور از وابستگی به شرق و غرب باید کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی در دانشگاهها توسعه یابد.

وی گفت: سیستان و بلوچستان استانی غنی با ظرفیت های مناسب است که با توسعه زیرساخت ها می تواند رشد چشم گیری داشته باشد.

نجفی اظهار داشت: هم اینک دولت و ملت هر دو در خدمت یکدیگر هستند و باید برای آبادانی و توسعه کشور از هیچ تلاشی فروگذار نباشند.

حمایت از فعالیت های دانشجویی اولویت دانشگاه پیام نور است

دکتر نجفی با اشاره به فعالیت دانشگاه پیام نور در عرصه ملی و بین المللی اظهار کرد : مراکز بین الملل در دانشگاه پیام نور وجود داشته و ۱۶ نمایندگی این دانشگاه در خارج از کشور فعال هستند.

وی با تاکید بر اینکه فعایت های فرهنگی و اجتماعی ازسیاست های این دانشگاه است، گفت: این در حالی است که حمایت از نشریات دانشجویی و ارتقای سطح این نشریات از اولویت های این دانشگاه است.

نجفی با بیان اینکه فرهنگی بودن دانشگاه پیام نور از مهمترین شاخصه های این دانشگاه است، اضافه کرد: دانشگاهی که با ارزشهای اسلامی و فرهنگی پیوند بخورد، می تواند موفقیت های علمی و فرهنگی را کسب کند و دانشجویان دانشگاه پیام نور این امر را ثابت کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این نشست از سال ها تلاش دکتر عیسی پیری تقدیر و دکتر عباس اویسی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان معرفی شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار