تروريست سعودي: سلفي‌هاي اروپا به ما ملحق شوند

در اقدامی عجیب، یک گروه سلفی سوییسی در دیدار با عبدالله المحیسنی تروریست مشهور سعودی و قاضی جیش الفتح، متن گفتگویی را که حاوی پیامی به سلفی‌های اروپا و به‌ویژه سلفی‌های سوییسی بود، در یوتیوب منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه العالم، این دیدار 38 دقیقه ای که توسط «شورای مشورتی (به اصطلاح) اسلامی سوییس» به ریاست نیکولاس عبدالله بلانشو فرد نزدیک به عربستان، انجام شد، شامل گفتگویی طولانی درباره گروهک تروریستی جیش الفتح و مقایسه میان گروههای تشکیل دهنده این گروه و داعش بود.

به نوشته روزنامه السفیر لبنان، عبدالله المحیسنی در این دیدارِ فیلمبرداری شده به طور مفصل اقدامات گروه تروریستی اش و گروههای تشکیل دهنده جیش الفتح را شرح می دهد و می گوید که این گروه بر ایده مخالفت با سکولاریسم و دموکراسی و تلاش برای تاسیس دولت باصطلاح اسلامی با حاکمیت دادگاههای شرعی توافق نظر دارد.

جیش الفتح، مجموعه بزرگی از گروههای القاعده از جمله بارزترین آنها جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه و جنبش احرار الشام است که ریشه های آن به القاعده بازمی گردد و این علاوه بر گروههای دیگر تروریستی در سوریه است.

وی در این دیدار از جهادی های (تروریست های) غرب خواست تا به داعش ملحق نشوند بلکه به گروههای تشکیل دهنده جیش الفتح بپیوندند و داعش را «خوارج زمان» خواند و گفت که جهاد واقعی همانی است که گروههای جیش الفتح انجام می دهند.

این تروریست وابسته به عربستان تاکید کرد که داعش می کوشد خود را به عنوان بزرگترین گروه متشکل از عناصر مهاجر، به جهانیان معرفی کند، در صورتی که این موضوع صحت ندارد، گروههای دیگر نیز جهادی هایی (تروریست هایی) از مناطق دیگر دارند.

جیش الفتح گردانهای ترکمنستانی، ازبکستانی و چچنی را شامل می شود که برخی با جبهه النصره بیعت کردند در حالی که جنبش احرار الشام نخستین گروهی به شمار می آید که درها را به روی عناصر خارجی گشود.

المحیسنی تمرکز غرب بر داعش و تلاش آن برای ایجاد ترس و وحشت از این گروه تروریستی را به سخره گرفت و گفت: این امر سبب «روی آوردن بیشتر جوانان خواهان جهاد به این گروه متجاوز» خواهد شد.

وی از تریبونی که این گروه سلفی سوییسی برایش فراهم کرد از جوانان غرب خواست تا به گروههای زیرمجموعه جیش الفتح بپیوندند.

به رغم انتقاد این تروریست وابسته به عربستان از داعش، وی اذعان کرد که داعش هنگام فعالیتش در عراق قبل از برخورد با دیگر گروهها، الگویی واقعی از خلافت اسلامی به نمایش گذاشت و اختلاف از زمانی آغاز شد که این گروه ریختن خون دیگر گروهها را آغاز کرد.

وی مجموعه ای از اسامی به اصطلاح «فقهای جهاد» را برشمرد که اغلب آنها در عربستان حضور دارند از جمله سلیمان العلوان که در عربستان به اتهام پولشویی بازداشت است.

المحیسنی به نشست وین و یا کمک های مالی برخی کشورها به گروههای جیش الفتح اشاره ای نکرد اما به رسانه های غرب که نشان می دهند آمریکا با داعش مبارزه می کند، طعنه زد و در عین حال تاکید کرد که «دادگاه های شرعی در جیش الفتح احکام خداوند را اجرا می کنند و از معصیت جلوگیری و اردوگاه های آموزشی برای جهاد در مناطق تحت کنترل خود ایجاد می کنند»، که این همان کاری است که داعش انجام می دهد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار