نمره منفی در انتظار خودروهای متخلف/ برخورد با تردد خودروهای فاقد معاینه فنی

نمره منفی در انتظار خودروهای متخلف/ برخورد با تردد خودروهای فاقد معاینه فنی

نایب‌رییس کمیسیون صنایع و معادن از موافقت اعضای این کمیسیون برای برخورد با تردد خودروهای فاقد معاینه فنی خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا خان‌محمدی با اشاره به جزییات جلسه امروز یک‌شنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در ابتدای این جلسه رسیدگی و بررسی اخبار مرتبط با کمیسیون در دستور کارقرار داشت.

نماینده مردم ابهر و خرم دره در مجلس شورای اسلامی با یادآوری دستور کار دیگر کمیسیون صنایع و معادن مجلس، افزود: در این جلسه اعضای کمیسیون به تصویب برخی از مواد لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا پرداختند.

وی ادامه داد: در این جلسه نمایندگان ضمن بررسی مواد مربوط به محیط زیست، معدن، صنایع و نحوه جوازدهی به آن‌ها موضوع معاینه فنی و تردد خودروهای فاقد معاینه فنی نیز مورد بررسی قرار دادند.

خانمحمدی خرمی گفت: بر این اساس پیشنهاد شد تنها خودروهای فاقد معاینه‌فنی در حال تردد به ازای هر تردد دو نمره منفی بگیرند. این به این معنا خواهد بود که خودروهایی که معاینه فنی نداشته و استفاده نمی‌شوند از این موضوع استثنا شوند که رای‌گیری در این باره به جلسه بعدی موکول شد.

وی تصریح کرد: در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس تا ماده 13 لایحه مذکور به تصویب رسید.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به خانه‌ملت یادآور شد: رای‌گیری درباره طرح ادغام شورای‌عالی فناوری‌اطلاعات در شورای‌عالی فضای‌مجازی و حذف ماده 4 قانون وظایف و اختیارات وزارت‌ارتباطات و فناوری اطلاعات به جلسه بعدی این کمیسیون موکول شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار