۱۸۰۰ کانال به شبکه ارتباطی ایران و عراق اضافه می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود خسروی گفت: با پیگیری های به عمل آمده و تماس تلفنی با معاون نخست وزیر کشور عراق، مقرر شد تا برای روزهای پر ازدحام اربعین ۱۸۰۰ کانال ارتباطی به شبکه ارتباطی ایران و عراق اضافه شود.

وی، با بیان این که تمام ظرفیت های موجود از قبل به صورت چشمگیری افزایش یافته است افزود: در ایام اربعین حسینی سال گذشته کربلای معلی میزبان بیش از ۲۰ میلیون زائر از داخل و خارج عراق بود و در این ایام ازدحام بی‌سابقه در عراق بر ترافیک ارتباطی بین ایران و این کشور به شکل عجیبی اضافه کرد به گونه‌ای که ترافیک روزانه بین دو کشور در شرایط عادی ۱۵۰ هزار دقیقه است، در آن ایام به ۲.۵ میلیون دقیقه رسید.

خسروی خاطرنشان کرد: وضعیتی که در سال گذشته حوزه ارتباطات را بین دو کشور ایران و عراق درگیر خود کرد تجربه ای بود برای امسال و سال های بعدی تا بتوانیم خدمات لازم را با افزایش ظرفیت در اختیار زائران اربعین حسینی قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به سفر اخیر وزیر ارتباطات به عراق برای ایجاد تسهیلات برای زائران اربعین حسینی عنوان کرد: در آن سفر که جمعی از مدیران ارشد ارتباطی ایران و مسئولان ارتباطی عراق حاضر بودند گفتگوهای زیادی برای افزایش ظرفیت ارتباطی در مناسبت های ویژه که مربوط به حضور ایرانی ها در این کشور می شود، داشتیم و تا امروز تمام اقدامات لازم انجام شده است.

معاون وزیر ارتباطات گفت: صبح امروز برای پیگیری های وضعیت ارتباطی زائران ایرانی با معاون عراقی تماس گرفتم و قرار بر این شد تا هفته بعد که ازدحام جمعیت در عراق زیاد می شود به کانال های ارتباطی کشور عراق و ایران ۱۸۰۰ کانال دیگر اضافه شود تا زائرین مشکلی در امر ارتباطات نداشته باشند.

وی افزود: با توجه به اینکه میزان ارتباطات زائران ایرانی با ایران روز به روز رو به افزایش است به طوری که به فاصله یک روز ۶۰۰ هزار دقیقه به میزان عادی ارتباطات روزانه اضافه می شود که این مسئله شبکه ارتباطی گسترده ای را لازم دارد.

خسروی با بیان این که شرکت ارتباطات زیرساخت به تمام مسئولیت های خود در مقابل زائرین اربعین حسینی پایبند بوده گفت: همانطور که گفته شد ما تمام ظرفیت ها را به صورت چشمگیری افزایش داده ایم و اگر اپراتور عراقی نیز بتواند در مقابل مسئولیت هایی که دارد به خوبی وظیفه خود را انجام دهد هیچ مشکل ارتباطی برای زائران ایرانی به وجود نخواهد آمد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار