رئیس جمهور روسیه در دومین حضور خود در ایران چه برنامه‌ای دارد؟

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور کشور روسیه روز دوشنبه (2 آذر) به منظور شرکت در اجلاس کشورهای صادرکننده گاز وارد ایران خواهد شد.

پوتین در این سفر، دیدار با روحانی رئیس جمهور ایران را در برنامه خود دارد و این سومین ملاقات این دو رئیس جمهور از ابتدای سال جاری میلادی است. 

خبرگزاری "تاس" روسیه در خبری اعلام کرده که ممکن است پوتین گفت‌وگویی با رهبر انقلاب اسلامی ایران هم داشته باشد.

همچنین یوری اوشکاف مشاور رئیس جمهور روسیه در تشریح برنامه‌های پوتین در تهران گفت: رئیس جمهور روسیه با طرف ایرانی در خصوص همکاری‌های دوجانبه تجاری و سرمایه‌گذاری، مسائل مربوط به انرژی هسته‌ای، تولیدات نفت و گاز و نیز همکاری‌های فنی و نظامی گفت‌وگو خواهد کرد.

به گفته وی، مهم‌ترین موضوعات مورد بحث در این دیدار مربوط به مسائل بین‌المللی از قبیل تصمیم گیری در خصوص ناآرامی‌های حاکم بر سوریه، اجرای برجام، مبارزه با تروریسم و به طور ویژه مبارزه با داعش خواهد بود.

لازم به ذکر است؛ پوتین پیش از این در سال 1386 به منظور شرکت در اجلاس روسای کشورهای حاشیه دریای خزر به تهران آمده بود و اکنون پس از گذشت 9 سال دوباره در ایران حاضر خواهد شد.


گفتنی است در سفر پیشین رئیس جمهور روسیه به ایران، شایعاتی مبنی بر برنامه‌ریزی برای ترور وی در ایران مطرح شده بود که وی علی‌رغم هشدارهای امنیتی در اجلاس تهران حاضر شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار