خیز آرام پرسپولیس به جمع مدعیان/ صدر جدول کماکان آبی است+تصاویر

گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، در هفته ای که 11 گل در 8 مسابقه به ثمر رسید، استقلال خوزستان به شگفتی آفرینی خود ادامه داد و پرسپولیس با یک پیروزی خفیف خود را به جمع بالای جدولی ها نزدیک کرد.

استقلال خوزستان یک گسترش فولاد تبریز صفر/ ویسی و ادامه روزهای خوش

با وجود این که اهالی فوتبال منتظر پایان روزهای خوش استقلال خوزستان با ویسی و سقوط این تیم از بالای جدول هستند ، ظاهرا استقلال خوزستان خیال دل کندن از جمع مدعیان را ندارد. آن ها در هفته دوازدهم در ورزشگاه غدیر اهواز با گل میثم دورقی از روی نقطه پنالتی گسترش فولاد را شکست دادند تا 23 امتیازی شوند و در فاصله 2 امتیازی استقلال تهران در رده دوم جدول قرار گیرند. نکته جالب در این میان، ادامه روند گل نخوردن استقلال خوزستان است. آن ها در 12 بازی فقط 4 گل خورده اند و فرناندو خسوس دروازه بان برزیلی استقلال خوزستان در این فصل 8 کلین شیت داشته است. رحیم زهیوی بازیکن استقلال خوزستان پس از این پیروزی گفته است که تیمش امسال سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست خواهد آورد! شاگردان ویسی پس از شکست در هفته اول برابر سپاهان تاکنون به هیچ تیمی نباخته اند تا به نوعی یک رکورد را خلق کنند. گسترش فولاد نیز با این شکست در رده هشتم و میانه جدول باقی ماند. فراز کمالوند سرمربی این تیم نیز پس از بازی با گسترش فولاد عنوان کرد که حق تیمش با اشتباهات داوری پایمال شده است.

پدیده مشهد 1 راه آهن تهران صفر / پیروزی با پدیده 20 ساله

رضا مهاجری و تیمش این هفته در مشهد با یک گل زودهنگام از یک پدیده 20 ساله 3 امتیاز را از مهدی تارتار و راه آهن گرفتند تا به وضعیت نابسامان خود در جدولی تکانی بدهند. محمد علیمردانی مهاجم جوان و کم تجربه پدیده که در این بازی جایگزین مهاجمان مصدوم تیمش شده بود در همان ابتدای بازی دروازه ایگور ننزیچ را گشود و پدیده با همین 3 امتیاز برنده بازی شد. رضا ناصحی بازیکن کهنه کار پدیده نیز در دقیقه 85 از بازی اخراج شد اما راه آهن در گلزنی ناکام بود و بهترین بخت این تیم با برخورد ضربه آزاد مهرداد محمدی به تیرک دروازه از دست رفت. راه آهن . راه‌آهن با این شکست همان 10 امتیاز در رده سیزدهم ماند تا بحران در این تیم ادامه پیدا کند. مهدی تارتار سرمربی راه آهن پس از این مسابقه در انتقاد از وضعیت توپ جمع کن های مشهدی اظهار کرد که اگر بازیکنانش خودشان دنبال توپ می‌رفتند زودتر توپ را به میدان می‌آوردند! این اظهار نظر با واکنش قائم مقام باشگاه پدیده مواجه شد.

صبای قم صفر ذوب آهن صفر / بدون گل تحت تاثیر تماشاگران

دیدار صبا و ذوب آهن با توجه به حضور دو تیم در بالای جدول یکی از مهم ترین بازی های هفته بود اما زور علی دایی و یحیی گل محمدی به هم نرسید. صبا در این بازی در روز غیبت قاسم دهنوی و نیمکت نشینی هاشم بیک زاده با وجود به لرزه درآوردن تیرک دروازه ذوب آهن و دوندگی های بی امان، در گلزنی ناکام بود و ذوب آهن که با اتخاذ روش دفاعی به دنبال کسب حداقل امتیاز بود به خواسته اش رسید. اتفاق ویژه این بازی استقبال و حضور پرشور تماشاگران قمی بود و به نظر می رسد هواداران صبا با این تیم در حال آشتی هستند. صبا با توقف در این بازی خانگی و با توجه به سایر نتایج از رده چهارم به رده ششم جدول سقوط کرد اما ذوب آهن در رده سوم باقی ماند. صبا یکی از 3 تیمی است که در این فصل تنها یک شکست در کارنامه دارد و هرگز در مسابقات خانگی بازنده نبوده است.

تراکتورسازی صفر سیاه جامگان صفر/ تبریز بی آزار

برای تیمی مثل تراکتورسازی در شرایط کنونی جدول هیچ چیز بدتر از این نیست که آن ها حتی در خانه نیز نتوانند از پس تیمی چون سیاه جامگان بربیایند. شاگردان تونی اولیویرا با تساوی ناامیدکننده بدون گل برای سیاه جامگانی که 2 پله با قعر جدول فاصله دارد حالا با 15 امتیاز تیم یازدهم جدول هستند. در روزی که محمد حسن عین افشار دروازه بان سیاه جامگان روز خوبی را پشت سر گذاشت تراکتورسازی باز هم در خانه تیمی بی آزار بود. فرهاد کاظمی برای دومین‌بار در این فصل توانست تراکتور را در تبریز متوقف کند. او قبلا با راه‌آهن این کار را انجام داده بود.  تراکتورسازی در 6 بازی خانگی تنها یک پیروزی به دست آورده است. چالش جدید پیش روی آن ها جدایی بازیکنانی است که در نیم فصل دوره خدمت نظام وظیفه آن ها به پایان می رسد و این تیم را ترک می کنند.

سایپا 2 ملوان 1 / پیروزی بدون نکونام و ترابی

اشتباه مرگبار سرگی پاشنکو دروازه بان ملوان در دقیقه 66 بازی، سرآغاز پیروزی شاگردان مجید جلالی در مسابقه ای بود که سایپا درآن نه جواد نکونام را در اختیار داشت و نه محمدمهدی ترابی را. سایپا در این بازی پس از گل ابراهیم صادقی در دقیقه 66 توانست توسط علی زینالی به گل دوم برسد و گل سیاوش حق نظری برای ملوان تنها فاصله را کم کرد. ملوان که در نیمه نخست آرش افشین را به دلیل آسیب دیدگی از دست داد با این شکست در رده نهم جدول باقی ماند اما سایپا به رده پنجم جدول صعود کرد. حامد فلاح زاده دروازه بان سایپا در این بازی با کارت زردی که گرفت بازی هفته آینده برابر اسقلال را از دست داد. کادر فنی ملوان اعتقاد داشتند که داور بازی 2 پنالتی را برای این تیم نگرفته و پایان بازی با اعتراض کادر فنی این تیم همراه بود. پیروزی دو بر یک نارنجی پوشان سبب شد مجید جلالی به امتیاز 402 در تاریخ حضورش در لیگ برتر برسد.

سپاهان 2 نفت تهران 1 / رستگاری در دقیقه ۹۰

نخستین حضور ایگور استیماچ سرمربی جدید سپاهان پس از پایان همکاری سپاهان با حسین فرکی، با یک پیروزی دشوار برای آن ها همراه بود. سپاهان در روزی که با گل علی قربانی از نفت تهران عقب افتاد توانست پیش از پایان نیمه نخست توسط مهدی شریفی بازی را به تساوی بکشاند و با پنالتی هادی عقیلی در دقیقه 90 پس از خطای بی مورد وحید حمدی نژاد روی محمدرضا خلعتبری برنده بازی باشد. سپاهان در 5 مسابقه اخیر خود رنگ پیروزی را ندیده بود و با این برد با کسب 20 امتیاز به رده چهارم جدول رسید و جای صبا را گرفت. نفت تهران نیز که 8 هفته بود در هیچ مسابقه ای نباخته بود بار دیگر بازنده از میدان خارج شد تا تیم 12 امتیازی رده دوازدهم جدول باشد. شاید اگر پنالتی نیمه نخست حمید بوحمدان وارد دروازه سپاهان می شد سرنوشت بازی به طور کلی به شکل دیگری رقم می خورد. حضور ثابت محرم نویدکیا در ترکیب سپاهان از نکات قابل توجه بازی بود.

فولاد صفر استقلال 2 / حفظ صدر جدول با چنگ و دندان!

استقلال با پیروزی 2 بر صفر خارج از خانه برابر فولاد خوزستان علاوه بر بازپس گیری صدر جدول از استقلال خوزستان، روند شکست ناپذیری خود در دیدارهای خارج از خانه را تداوم بخشید و فولاد را در جمع فانوس به دستان نگه داشت. جابر انصاری و پروپچیچ گلزنان آبی های تهران در اهواز بودند. انصاری در 4 مسابقه اخیر استقلال 4 گل زده و 2 پاس گل به هم تیمی های خود داده است تا ستاره استقلال در هفته های اخیر باشد. استقلال به لطف برد برابر فولاد در حالی با 25 امتیاز صدر جدول را در دست دارد که با 21 گل زده بهترین خط حمله لیگ نیز از آن این تیم است. دراگان اسکوچیچ سرمربی فولاد که تیمش از 12 بازی و 36 امتیاز ممکن فقط 6 امتیاز کسب کرده پس از گل دوم استقلال در اعتراض به داوری از کنار نیمکت اخراج شد.

پرسپولیس یک استقلال اهواز صفر/ فستیوال فرصت سوزی!

یک گل برای پیروزی پرسپولیس کافی بود.  در روزی که مهدی طارمی به دلیل از دست دادن فرصت های مسلم گلزنی و پرشمار چهره اول این بازی در رسانه ها شد، پرپسپولیس با گل همین بازیکن در نیمه نخست توانست تیم قعر جدولی و بحران زده استقلال اهواز را شکست دهد. عدم وجود یک مهاجم گلزن در پرسپولیس از ابتدای فصل به وضوح نمایان بوده و فرصت سوزی بازیکنان پرسپولیس در این بازی هواداران این تیم را به یاد جای خالی مهاجمانی چون پیوس و محسن خلیلی انداخت. پرسپولیس حالا از 4 بازی اخیر خود از هفتهم نهم تاکنون 3 پیروزی و یک تساوی به دست آورده و به تیم کامل تری تبدیل شده است. این تیم که به دلیل قعرنشینی در هفته های آغازین لیگ برتر سوژه شده بود حالا با 18 امتیاز تیم هفتم جدول است و با ذوب آهن رده سومی فقط 2 امتیاز فاصله دارد. آن ها با برد برابر شاگردان علی حنطه به پنجمین برد فصل دست پیدا کرده اند و می خواهند در فرصت باقی مانده تا پایان نیم فصل به جمع بالانشینان بپیوندند.


وضعیت جدول ؛ آبی ها صدر را رها نمی کنند

لیگ برتر جام خلیج فارس     تيم بازيها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتياز   1 استقلال 12 7 4 1 21 11 10 25 2 استقلال خوزستان 12 6 5 1 13 4 9 23 3 ذوب آهن 12 5 5 2 16 7 9 20 4 سپاهان 12 5 5 2 13 10 3 20 5 سایپا 12 6 2 4 11 10 1 20 6 صبای قم 12 4 7 1 11 8 3 19 7 پرسپولیس 12 5 3 4 17 15 2 18 8 گسترش فولاد 12 4 5 3 11 9 2 17 9 ملوان 12 4 4 4 9 10 -1 16 10 پدیده 12 4 4 4 13 15 -2 16 11 تراکتورسازی 12 3 6 3 13 11 2 15 12 نفت تهران 11 2 6 3 11 11 0 12 13 راه‌آهن 12 2 4 6 13 18 -5 10 14 سیاه جامگان 12 2 2 8 6 12 -6 8 15 فولاد 12 1 3 8 7 19 -12 6 16 استقلال اهواز 11 1 3 7 5 20 -15 6

استقلال با پیروزی بر فولاد حالا در یک قدمی قهرمانی نیم فصل است و 25 امتیاز دارد و استقلال خوزستان با 23 امتیاز نزدیک ترین تهدید کننده این تیم است و بعید به نظر می رسد رده های اول و دوم جدول به این سادگی تا پایان نیم فصل تغییر کند. اختلاف 3 امتیازی بین تیم های سوم تا هشتم جدول سبب شده هر نوع پیش بینی در هفته های آتی غیرممکن باشد. به نظر می رسد این تیم ها می خواهند پیش از پایان نیم فصل فاصله خود را با آبی های صدرنشین به حداقل برسانند و پتانسیل این کار را هم دارند. در انتهای جدول فولاد و استقلال اهواز هنوز در منطقه سقوط دست و پا می زنند و اوضاع سیاه جامگان و راه آهن هم اصلا خوب نیست.

جدول گلزنان تا پایان هفته دوازدهم:

۳ گل جابر انصاری(استقلال) • سجاد شهباززاده(استقلال) • مهدی خیری(پدیده) • محسن یوسفی(پدیده) • جری بنگتسون(پرسپولیس) • بختیار رحمانی(تراکتورسازی) • مرتضی تبریزی(ذوب آهن) • احسان حاج‌صفی(سپاهان) • محمد قاضی(صبای قم) • داریوش شجاعیان(گسترش فولاد) • آرش افشین(ملوان)

مهدی طارمی (پرسپولیس – 7 گل) حسن بیت سعید (استقلال خوزستان - 6 گل) مهرداد محمدی (راه آهن – 6 گل) امید ابراهیمی (استقلال – 5 گل) کاوه رضایی (ذوب آهن– 4گل) غلامرضا رضایی (سایپا – 4 گل)

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار