۷۰۴ طرح میان رشته ای حمایت شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، ستاره صفوت، دبیر کارگروه میان گروهی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره فعالیت‌های این کارگروه اظهار کرد: روند رو به رشد علوم و تحقیقات بین­ رشته ­ای و نقش این رویکرد نوین در تحولات علمی و فناوری جهان، بیانگر اهمیت و ضرورت توجه به این حوزه در کمک به توسعه علمی کشور است.

وی افزود: بنابراین با توجه به این نقش و جایگاه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان «بنیاد ملی علم ایران» در سطح کشور، کارگروه میان‌گروهی را در راستای حمایت از توسعه پژوهش­های میان رشته ­ای و میان گروهی در حوزه علوم تجربی تشکیل داد.  

به گفته وی، این کارگروه ضمن تعیین عرصه‌های اولویت‌دار صندوق براساس اسناد بالادستی و نیاز کشور، به بررسی و ارزیابی طرح‌های پژوهشی پژوهشگران با موضوعات بين رشته‌ای که در نقشه جامع کشور برنامه پنجم توسعه و نقشه سلامت کشور تعیین شده، می‌پردازد.

صفوت عنوان کرد:صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران از ابتدای فعالیت خود تا کنون ۷۰۴ طرح پژوهشی رشته‌های علمی همچون شیمی، فیزیک، مهندسی پزشکی، داروسازی و بیوتکنولوژی را برای حمایت به تصویب رسانده است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه هر سال نسبت به سال گذشته تعداد طرح‌های ارسالی به کارگروه افزایش می‌یابد به طوری که در سال جاری در مقایسه به همین زمان در سال گذشته افزایش چشمگیری داشتیم.

وی افزود: البته رشته‌های مهندسی بافت، داروهای جدید و دارو رسانی هدفمند، روش‌های نوین ساخت و سنتز مواد، محیط زیست، مهندسی توانبخشی، کاشتنی‌های پزشکی، مهندسی عصبی و ابزارها و تجهيزات نوين تشخيصی، پايشی، جراحی و درمانی از اولویت‌های کارگروه برای دریافت طرح هستند.

صفوت تصریح کرد: توجه به روند جهانی مطالعات و تحقيقات لزوم حرکت‌های ملی فناورانه را به منظور توسعه دانش فنی و ايجاد توان توليد صنعتی در کشور را مشخص می‌کند، بنابراین صندوق با اولویت طرح های پژوهشی را در مسیر حمایت خود قرار می دهد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار