نشست ژنو درباره یمن بار دیگر به تاخیر افتاد

به گزارش گروه بين الملل خبرگزاري دانشجو، «راجح بادی» سخنگوی دولت یمن از به تاخیر افتادن دور جدید مذاکرات ژنو درباره بحران یمن خبر داد و اعلام کرد: زمان پیشنهادی برای این مذاکرات که 23 نوامبر اعلام شده بود، بار دیگر به تاخیر افتاده و هنوز زمان مشخصی برای آن اعلام نشده است.

«محمد العامری» مشاور «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن درباره امور سلفی‌ها مدعی شد که این انصارالله هستند که موجب امروز و فردا شدن نشست ژنو می‌شوند و هیچ منطقی جز اسلحه و جنگ ندارند.

این در حالی است که «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رئیس هیأت این جنبش در مذاکرات مسقط پیش از این گفته بود: انصارالله ملاحظات خود درباره پیش‌نویس مذاکرات ژنو را اعلام کرده است. پیش‌نویسی که هفته پیش «اسماعیل ولد الشیخ» به ما ارائه کرده بود و ما نیز چند روز پیش به طور رسمی، پاسخ خود را به او ابلاغ کردیم.

وی در گفت‌وگو با روزنامه لبنانی «الاخبار»، اظهار داشت: ولدالشیخ در پاسخ به ما، خواستار دیدار با ما در مسقط به منظور مناقشه درباره برخی مسائل شد که هنوز محل اختلاف هستند. اما در کل ولدالشیخ، ملاحظات انصارالله درباره پیش‌نویس ارائه شده را مثبت ارزیابی می‌کند.

در همین راستا، نیز یک از هیأت انصارالله یمن، جمعه (دیروز) وارد پایتخت عمان شد تا در مورد مقدمات گفت‌وگوهای ژنو بحث و تبادل نظر کند.

پیش از این یک بار دیگر نیز این نشست به تاخیر افتاده بود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار