اوباما از روسیه به دلیل حمله به تروریست‌ها انتقاد کرد/ آمریکا در جنگ علیه اسلام نیست

به گزارش گروه بين الملل خبرگزاري دانشجو، 'باراک اوباما' رئیس جمهور آمریکا در نشستی خبری در کوالالامپور پایتخت مالزی در پایان اجلاس سران آ.سه.آن و همچنین سفر 9 روزه به ترکیه و فیلیپین، گفت: آمریکا هرگز نمی تواند در برابر یک دین جنگ کند و مردم با ادیان مختلفی در آمریکا زندگی می کنند. ما با هیچ دینی جنگ نداریم، هدف ما جنگ با تروریسم است.


وی تاکید کرد 'داعش درپی ایجاد وحشت است تا به خواسته خود برسد، اما ما تسلیم ترس نمی شویم و تبلیغات دورغین آنها به جایی نمی رسد'.


وی در حالی که ائتلاف آمریکایی ضد داعش تاکنون به جز چند حمله هوایی واکنشی در مقابل تروریست ها انجام نداده است با اطمینان ادعا کرد 'داعش را در هم خواهیم کوبید'.


اوباما در حالی که در این سفر تاکید کرد نیروی زمینی به سوریه برای مقابله با تروریست ها اعزام نمی کند و عملیات هوایی ائتلاف کاخ سفید نیز راه به جایی نبرده است، گفت: مناطقی را که داعش اشغال کرده ست، پس می گیریم و رهبران آن را مجازات و محاکمه می کنیم.


این ادعا در حالی مطرح می شود که آمریکا و برخی کشورهای عربی و همسایه سوریه با همکاری رژیم صهیونیستی از پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت 'بشار اسد' برنامه جذب و اعزام تروریست های افراطی از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند.


براساس تازه ترین گزارش سازمان امنیت فدرال روسیه، 30 هزار تروریست از 100 کشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می جنگند.


رئیس جمهور آمریکا گفت که این کشور به برنامه های خود برای مقابله با تروریسم ادامه می دهد.


اوباما در ادامه این مصاحبه ادعا کرد که رویکرد روسیه مقابله با داعش نیست و خواستار پیوستن مسکو به ائتلاف آمریکایی علیه تروریسم شد.


این در حالی است که 'ولادیمیر پوتین' رییس جمهوری روسیه روز گذشته به یگان های عملیاتی این کشور که در حال همکاری با نظامیان سوری برای سرکوب گروه های تروریستی به ویژه داعش هستند، دستور داد از تمامی قوا و امکانات برای پاکسازی سوریه از وجود تروریست ها تلاش کنند.


روسیه روز جمعه با نابود کردن 826 موضع تروریست ها به وِیژه داعش و هلاکت 600 تروریست، شمار انهدام مواضع گروه های تروریستی در سوریه را در جریان 55 روز حمله های هوایی و موشکباران دریایی، به حدود 5000 هدف رساند.


اوباما در ادامه گفت که روسیه به دنبال تقویت دولت قانونی بشار اسد است و تنها مخالفان اسد را هدف قرار می دهد.


رئیس جمهور آمریکا بار دیگر تاکید کرد این کشور از مخالفان دولت قانونی سوریه حمایت می کند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار