دستگاه جداکننده سلول برای شناسایی سرطان ساخته شد

سینا اسد علی زاده، مسئول برنامه دفتر توسعه و انتقال فناوری دانشگاه صنعتی شریف در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دستگاههای جداکننده سلولی تولید شده در دانشگاه شریف گفت: این دستگاههای جداکننده سلولی در آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی کاربرد دارد که با استفاده از ستون جداکننده سلولی این دستگاه، سلول های نشانه گذاری شده جداسازی می شوند.

وی با بیان اینکه سلولهای نشان گذاری شده در ستون جداکننده قرار می گیرد، افزود: سپس توسط میکروبیدهای فلزی که در این ستون قرار دارند، سلول های هدف جدا شده و برای آزمایشات مختلف استفاده می شوند.

اسد علی زاده با بیان اینکه جداسازی سلول ها برای سرطان شناسی، ایمونولوژی و... قابل کاربرد است، اظهار داشت: این سیستم، با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ساخته شده و اکنون تجاری شده  آن در بازار وجود دارد. همچنین سازمان غذا و دارو این سیستم را تایید کرده است.

وی تاکید کرد: بنا داریم تا در دفتر توسعه فناوری شریف مدل دیگری از جدا کننده سلولی را برای درمان ناباروری با استفاده از کسب دانش فنی طراحی و در نهایت بسازیم.

 وی گفت: حدود پنجاه هزار مورد از این دستگاه در کشور نیاز است که این تعداد گردش مالی دو و نیم میلیارد تومانی به دنبال خواهد داشت.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار