کره شمالی، کره جنوبی را به حمله نظامی تهدید کرد

به گزارش گروه بين الملل خبرگزاري دانشجو، به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از خبرگزاری دولتی کره شمالی، مقامات دفاعی کره شمالی با انتشار بیانیه ای ، «سئول» را به تلاش برای برگزاری رزمایش دریایی تحریک آمیز در دریای زرد متهم کرد.

جزیره «یون پیونگ» در نزدیکی خط مرزی میان دو کشور در دریای زرد در نوامبر 2010 میلادی زیر آتشبار کره شمالی قرار گرفت که با پاسخ جدی کره جنوبی و تبادل آتش میان دو کشور همراه بود.


در این درگیری، چهار تبعه کره جنوبی از جمله دو غیرنظامی کشته شدند.


دولت کره جنوبی هر سال در آستانه سالگرد این رخداد، اقدام به برگزاری رزمایش دریایی در این منطقه می کند.


در بیانیه مذکور آمده است: چنانچه ارتش کره جنوبی فردا «دوشنبه» در آب های مشترک میان دو کره هرگونه شلیک نظامی انجام دهد، باید منتظر اقدام متقابل و بی رحمانه واحدهای نظامی مستقر در جنوب غربی کره شمالی باشد.


خبرگزاری فرانسه نوشت : وزارت دفاع کره جنوبی برای اظهار نظر در این رابطه در دسترس نبود.


تهدیدات نظامی «پیونگ یانگ» علیه کره جنوبی به یک عادت تبدیل شده و دولت این کشور به ندرت دست به اقدام نظامی علیه همسایه جنوبی خود می زند.


در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: نیروهای جنگ طلب ارتش کره جنوبی باید به خودشان بیایند.


چند ماه قبل نیز، انفجار یک مین در بخش جنوبی منطقه غیرنظامی حدفاصل دو کره، به زخمی شدن دو سرباز مرزی کره جنوبی و تیرگی روابط دو کره منجر شد.


دولت کره جنوبی در آن زمان،«پیونگ یانگ» را مسئول این انفجار معرفی کرد.


ازسرگیری مذاکرات دوجانبه جهت دیدار مجدد خانواده های جدا افتاده از یکدیگر براثر جنگ دو کره، یکی از محورهای اصلی توافقی بود که پس از این واقعه، صورت گرفت.


مرز مشترک میان دو کره در دریای زرد که پس از برقراری آتش بس میان دو کشور در سال 1953میلادی توسط نیروهای سازمان ملل و تحت هدایت آمریکا کشیده شد از سوی دولت کره شمالی به رسمیت شناخته نمی شود و همواره صحنه درگیری دو کره بوده است.


شبه جزیره کره در سال 1948میلادی به دو کشور کره جنوبی که کشوری دمکرات و کره شمالی که کشوری کمونیست بود ؛ تقسیم شد.


بروز اختلافات میان این دو کشور باعث به وجود آمدن جنگ دو کره در سال 1950 میلادی شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار