ایران -عربستان؛ شکار سعودی‌ها برای صعود به دور بعد

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، تیم ملی هندبال کشورمان در رقابت های انتخابی المپیک در حال حاضر  بعد از قطر در مکان دوم گروه B جای دارد. و با پیروزی یا مساوی بعنوان تیم دوم گروه به نیمه نهایی صعود خواهد کرد.

لازم در صورت پیروزی عربستان با اختلاف 1 تا 12 گل این ژاپن خواهد بود که به نیمه نهایی صعود می کند در صورت برد عربستان با 13 گل یا بیشتر عربستان تیم دوم گروه به دور بعد خواهد بود. همچنین در گروه A این رقابتها با پیروزی کره جنوبی مقابل چین صعود تیمهای کره جنوبی و بحرین قطعی شد و دیدار روز دوشنبه میان کره جنوبی و بحرین تعیین کننده مقام های اول و دوم این گروه خواهد بود.

این دیدار امروز ساعت 19:30از شبکه ورزش سیما بصورت زنده و مستقیم پخش خواهد شد.

در این رقابت ها که تا 6 آذر ادامه می باید ، 11 تیم برتر آسیا در دو گروه رقابت می کنند.در نهایت تیم قهرمان به طور مستقیم مجوز حضور در المپیک را کسب می کند و تیم‌هاى دوم و سوم به مرحله نهایى انتخابى المپیک برای کسب سهمیه این بازی‌ها با تیم‌هاى دوم و سوم قاره‌هاى اروپا ، آفریقا و ‌آمریکا رقابت خواهد کرد.نتایج و برنامه مسابقات به این شرح است :

تیم ایران پیش از این 39 - 31 عمان ، 33 - 18 ازبکستان و 31 - 27 ژاپن را شکست داد و 17 - 32 مغلوب قطر شد.

تیم قطر با 8 امتیاز به نیمه نهایی راه یافت و تیم های ایران با 6 ، ژاپن و عربستان با 4 امتیاز دوم تا چهارم هستند.تیم های عمان با 2 و ازبکستان بدون امتیاز پنجم و ششم هستند و بختی برای صعود ندارند.

بر طبق قوانین مسابقات ملاک رده بندی در گروه ها به ترتیب ، امتیاز ، امتیاز دیدارهای تیم های مقابل ، تفاضل گل تیم های مقابل ، تعداد گل زده تیم ها و تفاضل گل است.

تا کنون علاوه بر تیم هندبال برزیل - میزبان مسابقات ، تیم های فرانسه (قهرمان جهان) و آرژانتین (قهرمان بازی های پان امریکن) به المپیک ریو راه یافته اند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار