وزارت بهداشت امسال سه برابر بودجه سال ۹۲ هزینه کرده است!

به گزارش گروه اجتماعي خبرگزاري دانشجو، نادر قاضی پور با اعلام خبر گرفتن تائید و امضای هیئت‌رئیسه مجلس نسبت به درخواست تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان از «نحوه اختصاص و توزیع منابع در طرح تحول سلامت» اعلام کرد: متأسفانه وزارت بهداشت در هفت‌ماهه نخست سال ۹۴ به‌اندازه کل بودجه سال ۹۳ و سه برابر بودجه سال ۹۲ هزینه کرده است.

وی افزود: وزارت بهداشت باید دقت کند مدیریت و انجام کار‌ها صرفاً با هزینه و صرف بودجه پیش نمی‌رود.

 

نماینده مردم ارومیه ادامه داد: ما می‌گوییم پول و بودجه تنها راه‌حل نیست. مدیریت کجا رفته است؟ چرا در طرح تحول سلامت به مسئله رسیدگی به نقاط محروم، اقشار آسیب‌پذیر جامعه و همچنین نیروهای بهداشت و درمان و پرستاران هیچ توجهی نشده است؟

 

وی افزود: ما قطعاً این طرح را موردبررسی قرار خواهیم داد و درصورتی‌که در تحقیق و تفحص از طرح سلامت به این نتیجه برسیم که قانون اشکال دارد، آن را اصلاح می‌کنیم.

 

این نماینده مجلس در واکنش به اظهارنظر معاون پارلمانی وزارت بهداشت که اقدام مجلس را در راستای تحقیق و تفحص از طرح سلامت «خودکشی سیاسی» خوانده بود٬ اظهار داشت: آقای فراهانی خودش خودکشی کرده است. تحقیق و تفحص وظیفه نمایندگان است و قرار نیست به دلیل نزدیکی به انتخابات٬ مجلس بخوابد تا دولت هر کاری که خواست انجام دهد.

 

قاضی پور همچنین در واکنش به اظهارنظر دیگر فراهانی در خصوص عدم موافقت تمامی اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به امضای مسعود پزشکیان در این طرح تحقیق و تفحص خاطرنشان کرد: مدعیات من مستند است، آقای فراهانی حدس زده است٬ ولی من عمل می‌کنم.

 

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار