مشکلات اقتصادی علت ترک تحصیل دانش‌آموزان در استان‌های محروم

به گزارش گروه اجتماعی خبر گزاری دانشجو، علی اصغر فانی در سومین جلسه شورای هماهنگی، بهبود و ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته که در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: در استان‌های محروم کشور، علت ترک تحصیل بیشتر دانش آموزان بازمانده از تحصیل مشکلات اقتصادی است.

وی توجه دولت و استانداری‌ها را به مناطق محروم در دولت یازدهم بی نظیر دانست و افزود: به هر میزان که استانداری‌ها منابع خود را به آموزش وپرورش تخصیص دهند ما نیز به همان مقدار از بودجه ملی به ‌آن استان‌ها اختصاص خواهیم داد و این  امر می‌تواند باعث افزایش خدمات دهی در استان‌ها شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه همه باید درخصوص انسداد مبادی بی سوادی تلاش کنیم، گفت: لازمه عدالت آموزشی این است که در تدوین برنامه ششم توسعه به استان‌های زیر میانگین توجه بیشتری شود و تعداد بیشتری از استان‌ها  را تحت پوشش قرار دهیم.

فانی ضمن تشکر از مدیران کل استان‌های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به خاطر خدماتی که در راستای محرومیت زدایی انجام دادند،‌گفت: امیدوارم آثار این نشست به دانش آموزان ومدارس مناطق محروم برسد.

در این جلسه مدیران کل سه استان محروم و کمتر توسعه یافته کشورگزارشی از روند اجرای طرح عدالت آموزشی ارائه کردند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار