حضور شرکتهای دانش بنیان ایران در نمایشگاه تجهیزات پزشکی آلمان

به گزارش خبرگزاری مهر، در نمایشگاه مدیکا ۲۰۱۵ که از روز ۲۵ تا ۲۸ آبان ماه در آلمان برگزار شد، چهار هزار و ۹۵۲ شرکت از ۷۰ کشور حضور داشتند که این شرکت‌ها در حوزه‌های الکترونیک، تجهیزات پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی، روش‌های تشخیصی، فیزیوتراپی، تجهیزات ارتوپدی، لوازم مصرفی، MEDICAL FURNITURE و فناوری‌های ساخت بیمارستانی فعالیت می کنند.

در حاشیه این نمایشگاه، فوروم‌های تخصصی با عناوین« Health Care»، «Health IT»، «Medicine Tech» با برنامه‌ریزی منظم و حضور تعداد زیادی بازدیدکننده تخصصی به صورت سخنرانی، پلن‌های تخصصی گروهی و ویدئو کنفرانس برگزار شد. همچنین کنفرانس‌های آموزشی شامل مباحث تکنیک‌های جدید جراحی، تصویربرداری، آندوسکوپی، داروهای آزمایشگاهی و غیره نیز در حاشیه نمایشگاه برقرار بود.

شرکت‌های تولید کننده ایرانی نیز برای اولین بار در قالب یک پاویون در نمایشگاه مدیکا حضور پیدا کردند. این پاویون در فضایی به مساحت ۱۰۰ متر مربع و با حضور ۱۰ شرکت دانش‌بنیان در کنار پاویون کشورهای آلمان، ایتالیا، چین، ایالات متحده امریکا، انگلستان، فرانسه، هلند و ترکیه و غیره دایر شد.

شرکت‌های دانش‌بنیان «کاوندیش سیستم»، «پویندگان راه سعادت»، «اوسینا»، «مراقبت پزشکی الکترونیک برتر»، «سازگان گستر»، «کیتوتک»، «دو شرکت تحت هلدینگ پارسا مدیکا»، «پویندگان پزشکی پردیس»، «پرتو آفرینان شفا» از شرکت های دانش بنیان ایرانی حاضر در این پایون بودند.

همچنین تفاهم نامه هایی بین شرکت های دانش بنیان ایرانی و بازدید کنندگان این نمایشگاه منعقد شد.

از سوی دیگر، در طی چهار روز برگزاری نمایشگاه، مذاکراتی در خصوص اعطای نمایندگی، سرمایه‌گذاری مشترک، تأمین مواد اولیه با قیمت کمتر و کیفیت بالاتر و نیز رایزنی به منظور توسعه ارتباطات با واسطه‌های تجاری در اروپا صورت گرفت. 

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار