اجراي طرح قرآني کهف الرقيم ويژه زائران اربعين

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی امروز در مراسم تجلیل از برترین های قرآنی استان سمنان در گرمسار گفت : کهف الرقیم یکی از طرح هایی است که امسال برای توسعه فرهنگ قرآنی برای زائران اربعین حسینی اجرا می شود.


لاله افتخاری افزود : در این طرح ، زائران پیاده در مسیر رسیدن به حرم حسینی ، سوره های مختلف قرآن را حفظ می کنند .


وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت و فضای موجود در پیاده روی بزرگ اربعین گفت : زائران هم می توانند خود سوره مورد نظرشان را انتخاب کنند و هم مبلغان اعزامی در مسیر تردد زائران ، سوره های منتخب را به آنها پیشنهاد و آموزش می دهند .


رئیس فراکسیون قران و عترت مجلس شورای اسلامی همچنین یکی از وظایف مهم نخبگان قرآنی را شناسایی و معرفی راه های نفوذ دشمن در بخش های فرهنگی و مذهبی جامعه عنوان کرد .


افتخاری گفت : نخبگان قرآنی باید در همه زمینه ها راه های توطئه بخصوص در موضوع برجام و توافق هسته ای را ببندند .


در مراسم پایانی سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان ، ۲۶ نفر از راه یافتگان به مرحله کشوری این مسابقات معرفی و تجلیل شدند .


این مسابقات دو روزه با شرکت ۲۰۰ فعال قرآنی برگزار شد .


در رشته های حفظ ۱۰ جزء ، اذان، ابتهال و مدیحه‌سرایی، دعاخوانی و معارف ، هر کدام ، یک نفر و در رشته‌های حفظ ۲۰ جزء و کل قرآن کریم، قرائت و ترتیل در هر رشته دو نفر راهی مرحله کشوری می‌شوند.


در این مراسم از تابلوی مرکز قرآنی آستان مقدس امام زاده سلطان شاه نظر گرمسار به یاد مرحوم حاجی حسنی کار گر از قاریان بین المللی کشور مان که در حادثه منا جان باخت ، رونمایی و از خانواده این مرحوم قدردانی شد .


همچنین مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و نماینده گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی هم حضور داشتند .


در استان سمنان بیش از ۱۲ هزار نفر به صورت حرفه ای در زمینه حفظ قرآن کریم فعالیت دارند .

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار