معرفی بهتر مفاخر و مشاهیر در حوزه سینما با فیلمسازی نوجوانان

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، فرزاد اژدری نویسنده و کارگردان سینمای کودک و نوجوان درباره فیلمسازی دانش آموزان در مسابقه نور ابن هیثم افزود: باتوجه به پیشرفت وسایل ارتباطی و در دسترس بودن آن ها نظیر تلفن های همراه، فیلمسازی برای نوجوانان بسیار راحت تر شده اما متاسفانه تاکنون حمایتی از این قشر برای فیلمسازی نشده است.


وی با اشاره به نقش بنیادین خانواده در ایجاد گرایش های هنری در این گروه سنی يادآور شد: اولین نهادی که نسبت به فیلمسازی دانش آموزان حمایتی ندارد، خانواده ها هستند. از طرفی دیگر کم کاری وزارت آموزش و پرورش دلیل دیگری بر این مدعاست. همچنین باید به بودجه کم انجمن سینمایی نوجوان هم اشاره کرد که متاسفانه به دلیل صفر بودن بودجه و امکانات، محرومیت فرهنگی و هنری را برای نوجوانان رقم می زند.


کارگردان فیلم "سلام بر فرشته ها" با اشاره به اهمیت و نقش تاثیرگذار سینما در حوزه علم و فناوری توضیح داد: اینکه مسابقه نور ابن هیثم امسال با جریان سازی میان دانش آموزان نوجوان به کشف استعداد در حوزه فیلمسازی می پردازد، اتفاق بسیار خوشایندی است. زیرا تاثیرگذاری عرصه تصویر قطعا از سایر فعالیت های هنری و فرهنگی چون سرود و خوشنویسی بیشتر است و از طرفی اغلب نوجوانان از همان دوران کودکی با فیلم آشنا هستند. بنابراین راحت تر می توانند به ابراز ایده های خود از طریق فیلمسازی آن هم در حوزه علم و فناوری بپردازند. این مهم تنها مستلزم حمایت متولیان فرهنگی به ویژه مدارس و وزارت آموزش و پرورش است که مطمئنا اگر جریانی متداوم باشد با استقبال مدارس هم روبه رو می شود.


وی ادامه داد: امروزه نوجوانان به فعالیت در رشته های هنری چون تئاتر و عکاسی بسیار علاقه مند هستند اما علیرغم برخورداری از این استعدادی که باید شکوفا شود، این استعداد سرکوب شده و مورد بی اعتنایی قرار می گیرد و ممکن است به سمت مسیر نادرست کشیده شوند.


این کارگردان همچنین بیان کرد: با اقدام معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در برگزاری مسابقه فیلمسازی نور ابن هیثم می توان نوجوانان را به سمت هنر متعالی هدایت کرد و از همه مهم تر به معرفی بهتر مفاخر و مشاهیر در حوزه سینما پرداخت که نتیجه بسیار ارزشمندی است. ما با این راهکار می توانیم گذشته پر بار و تاریخ طلایی خود را از طریق تولید فرهنگی به مردم بشناسانیم. در حال حاضر نیز سینما این ظرفیت را دارد که از نویسندگان، موسیقی دانان و ورزشکاران برجسته کشورمان فیلم هایی بسازد که مرجع الگو گرفتن برای نوجوانان شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار