شهریه‌های پردیس دانشگاه تهران مصوبه وزارت علوم است/ سیستم آموزشی  باید بر اساس تربیت نیروهای خلاق و کارآفرین باشد

محمود نیلی احمدآبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص فعالیت پردیس بین المللی دانشگاه تهران گفت: حدود ۸۵ درصد دانشجویان ایران برای ادامه تحصیل شهریه پرداخت می‌کنند اگر هم در هر دانشگاهی شهریه به دانشجویان ابلاغ می‌شود براساس مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری و هیئت امنای دانشگاه است. 

وی افزود: ما به طور محدودی پردیس بین المللی در دانشگاه تهران داریم و فقط پردیس بین المللی ۶ تهران است که دانشجو می‌پذیرد،شهریه‌های این پردیس نیز براساس مجوز هیئت امنا و وزارت علوم مصوب شده و از دانشجویان اخذ می‌شود. 

رئیس دانشگاه تهران در ادامه ازارائه راهکارهای این دانشگاه برای ارتقای علمی خبر داد و گفت: هم در بحث آموزش و هم در بحث پژوهش و هم زیرساخت‌ها باید همگی برای ارتقای علمی دانشگاه آماده باشند در بحث آموزش سیستم آموزشی باید براساس تربیت نیروهای خلاق و کارآفرین باشد. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: در بحث پژوهش باید ارتباط با مصرف کننده‌ها در نظر گرفته شود و به لحاظ سازمانی نیز باید پارک‌های علم و فناوری فعالیت خود را بیشتر کنند و همه این فعالیت‌ها در دستور کار دانشگاه تهران قرار گرفته است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار