انتخاب یک دانشجوی ایرانی به عنوان بهترین دانشجوی سال

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ امسال در رقابت انتخاب بهترین دستاورد علمی جدید دانشجویان در حوزه ی نمایشگرها، کمیته ی داوری از بین چکیده های ارسال شده از اقصی نقاط دنیا به این کنفرانس، دستاورد محمد محمدی مسعودی با عنوان "ساخت لایه نازک نور دهنده ی پلاریزه برای استفاده در نمایشگرهای کریستال مایع" را به عنوان دستاورد برتر در حوزه‌ی علم و تکنولوژی نمایشگرها اعلام کرد.

 

گفتنی است با استفاده از نور پلاریزه در نمایشگرها می توان تا 40 درصد در مصرف انرژی این نمایشگرها صرفه جویی کرد. نمونه‌ی آزمایشگاهی این لایه نازک انعطاف پذیر با استفاده از نانورودها (با ابعاد 5*5*50 نانومتر) با موفقیت ساخته و تست شده است. از مزیت های این دستاورد که به عنوان اختراع به ثبت رسیده است، قابلیت روش معرفی شده برای تولید صنعتی و استفاده آن در نمایشگرها می باشد که منجر به انعقاد یک تفاهم نامه ی همکاری بین یکی از شرکت های ساخت نمایشگر و دانشگاه گنت بلژیک شده است.

 

محمد محمدی مسعودی مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه سمنان و کارشناسی ارشد خویش را از دانشگاه شاهد اخذ کرده و در حال حاضر دانشجوی دکترای مهندسی برق- نانو فوتونیک دانشگاه گنت بلژیک می باشد.

 

 محمد مسعودی از فعالین دانشجویی بوده که در سال 87 دبیری اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور را بر عهده داشته است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار