روزنامه‌های اصلاحات اهداف سیاسی خود را در اغتشاشات دانشگاه‌ها جستجو می‌کنند

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رضا نظری، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در برنامه جنجال بورسیه‌ها مصداق سیاست بازی که امروز در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار شد گفت: فضای دانشگاه مثل پادگان نیست که یک جانبه با آن برخورد کرد و در آن تک صدایی وجود داشته باشد نکته اصلی دولت یازدهم این بود که می‌خواستند وزارت علوم سهم جریان تندروی اصلاح طلب باشد. 

وی افزود: عده‌ای می‌خواستند که کشور را به سمت و سوی حاشیه ببرند و این حاشیه سازی انجام شد اما چرا برای نهادی مانند دانشگاه این کار را انجام دادند و می‌خواستند دانشگاه را که متولی پیشرفت است اسیر حاشیه کنند. یکی از مسائل حاشیه سازی بحث بورسیه‌ها بود که مسیر قانونی آن طی نشد و به جای مسیر قانونی در رسانه‌ها ماجرا پیگیری می‌شد. 

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در ادامه بیان داشت: یکی از مهم‌ترین عوامل اینکه بحث بورسیه‌ها به رسانه‌ها کشیده شد به این دلیل بود که برخی از جریان‌های خاص سیاسی کشور به رشد و توسعه علمی و فرهنگی اعتقادی ندارند روزنامه‌های اصلی جریان اصلاحات هیچ وقت راجع به پیشرفت علمی کشور تی‌تر نمی‌زنند و همیشه به دنبال سیاسی کاری هستند و به صورت مبنایی مسیرشان به سمت توسعه علمی و فرهنگی ختم نمی‌شود. 

نظری در ادامه با اشاره به اینکه روزنامه‌های اصلاحات اهداف سیاسی خود را در خرابکاری و اغتشاشات دانشگاه‌ها جستجو می‌کنند گفت: امیدواریم کاهش رشد و پیشرفت علمی کشور که در حال حاضر اتفاق افتاده و مقام معظم رهبری به آن اشاره داشتند توسط وزارت علوم جبران شود که لازمه این کار اصلاح نگرش به مسئله علم و فناوری است و این کار را در صدر وظایف خود بدانند و از حاشیه سازی پرهیز کنند. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: راجع به بحث بورسیه‌ها نامه‌های زیادی زده شده و دعوت نامه‌های زیادی صادر شده و ما از کامران دانشجو، نجفی، فرجی دانا و توفیقی خواستیم تا در مناظره شرکت کنند ما اعلام آمادگی می‌کنیم که مناظره کامران دانشجو و نجفی را در دانشگاه برگزار کنیم چرا که فضای دانشگاه باید فضای عقلانیت باشد و اگر ادعایی هم وجود دارد در مناظره مطرح شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار