تلاش‌های داعش در ایران خنثی شده است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در حاشیه همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی که توسط بسیج سازندگی به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، در جمع خبرنگاران، با اشاره به برخی ناامنی های در منطقه به خصوص تهدیدات تروریست های تکفیری داعش اظهار داشت: داعش خیلی وقت است که می خواهد در ایران ناامنی ایجاد کند اما تا الان نتوانسته است.

وی ادامه داد: با اشراف اطلاعاتی دستگاه های امنیتی و همکاری مردمی تا الان تلاشهایشان خنثی شده است.

فرمانده کل سپاه افزود: این گروه ها دارای شبکه های پشتیبانی مختلفی هستند که چندی پیش با یکی از آنها برخورد شد و سایر گروه ها هم تحت اشراف کامل هستند و به موقع با آنها برخورد می‌شود.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: کشورهای اروپایی از جمله فرانسه فکر می‌کردند این تهدید (گروه های تروریستی) که درست‌ کرده‌اند فقط برای کشورهای منطقه است، درحالی که الان این تهدید به سمت خودشان برگشته و این کشورها اکنون به سمت مبارزه با داعش روی اوردند اما دولت روسیه زودتر از کشورهای غربی متوجه این خطر شد.

وی اضافه کرد: وحدت برای مبارزه با این خطر، در میان کشورهایی که با آن مواجه هستند، در حال ایجاد شدن است.

سرلشکر جعفری همچنین درباره اقدامات انجام شده برای تامین امنیت زوار در مراسم اربعین خاطرنشان کرد: در تعامل با دولت عراق، مسأله امنیت زوار بر عهده دولت عراق گذاشته شد. البته آن‌ها برای تامین امنیت کامل از ایران کمک خواستند.

وی در پایان اظهار داشت: ما هر کمکی که بتوانیم انجام می دهیم البته با توجه به پیش بینی‌های انجام شده به نظر می‌رسد دشمنان نتوانند اقدامی علیه زائران انجام دهند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار