هدف دشمن در برخورد با ایران تغییر نکرده است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران ظهر امروز در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی، طی سخنانی گفت: بدون تردید موضوع تحریم اقتصادی و فشار اقتصادی به دنبال تحریم سیاسی توسط دشمنان انقلاب اسلامی در چند سال اخیر به اوج خود رسیده است که انقلاب اسلامی با توانمندی‌های خود و ایمان مردم مومن و بسیجی می‌تواند تمام این تهدیدات را خنثی کند.

وی افزود: خنثی شدن و از بین بردن این تهدیدات منوط به این است که ما عزم، اراده و بصیرت داشته باشیم که الحمدلله این ویژگی‌ها به طور اعلی در مردم ما وجود دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران در رابطه با فعالیت‌های بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی، گفت: امیدواریم با گسترده شدن عرصه‌های فعالیت بسیج در این حوزه بتوانیم در سال‌های آتی اثرگذاری که در ایجاد شغل، تولید و مقاوم کردن اقتصاد داشته‌ایم را بیشتر کنیم.

جعفری با اشاره به تعامل بسیج با دولت برای اقدامات اقتصاد مقاومتی افزود: دولت اگر این توان عظیم مردمی را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار بگیرد مطمئنا اثراتش بسیار وسیع‌تر خواهد بود.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دو مقوله امنیت و اقتصاد خاطرنشان کرد: برقراری امنیت توسط مسئولان و نیروهای امنیتی صورت می‌‌گیرد و پیامد آن هم مشخصا برقراری امنیت در جامعه بوده که همگی از آن بهره‌مند می‌شوند اما اقتصاد بدون خواست، پشتیبانی و همکاری دولت آن نتیجه مطلوب را به همراه نخواهد داشت.

جعفری با اشاره به برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در دولت بیان کرد: بسیج طرح‌های مورد نظر خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش‌های گوناگون به دولت ارائه کرده و معاون اول رئیس‌جمهور قول داده است که این طرح‌ها مورد حمایت دولت قرار بگیرند و قطعا عملی شدن این موضوع نتایج مطلوبی را در بر خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سپاه و بسیج با توجه به اینکه مدافع انقلاب اسلامی، ارزش‌ها و مردم هستند باید در تمام عرصه‌ها از جمله سیاسی، فرهنگی، اقتصادی فعالیت داشته باشند، افزود: دستگاه‌های اجرایی کشور باید بیش از این از ظرفیت سازمان بسیج در پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود استفاده کنند. ان‌شاءالله شاهد حمایت‌های دولت باشیم که مطمئنا منجر به رشد مضاعفی خواهد شد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی اکنون در عرصه‌های دفاعی، نظامی، امنیتی و ... از وضعیت خوبی برخوردار است، گفت: ابعاد انقلاب اسلامی در خارج از کشور با داخل متفاوت است، سرعت انقلاب اسلامی در خارج بسیار بیشتر از داخل است.

جعفری با بیان اینکه اجرای اصول در یک کار جهادی منجر به موفقیت و توفیق الهی می‌شود، افزود: باید بدانیم که در داخل دشمن نیست اما مخالف در عرصه کار جهادی وجود دارد.

وی تاکید کرد: اگر مبارزه با دشمن‌ها موانع و مخالفت‌ها داشته باشیم با نصرت و توفیقات الهی دست پیدا می‌کنیم.

وی گفت: امیدواریم همه مسئولین جمهوری اسلامی این نگاه و رویکردهای مقاومتی در عرصه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و مقابله با دشمن و مخالفت‌های سیستمی و روشی با کارهای جهادی را داشته باشند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: این روزها گفته می‌شود که ممکن است دشمنان دست از هدفشان که تغییر در نظام جمهوری اسلامی ایران است برداشته باشند که معلوم نیست این مطلب درست باشد.

جعفری افزود: دشمنان در حال عوض کردن روش خود هستند نه اینکه بخواهند هدف خود را تغییر دهند.

وی ادامه داد: دشمن هرگز هدفش که تغییر رفتار در مسیر انقلاب اسلامی و اهداف آن هست را نمی‌تواند عملیاتی کند یعنی امکان ندارد دشمن جمهوری اسلامی ایران را که انقلاب اسلامی در مسیر آن در حال استمرار است بخواهد با او کنار بیاید و مخالفت نکند زیرا اهداف انقلاب اسلامی با منافع آنها در تضاد است.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: تا زمانی که انقلاب اسلامی وجود داشته باشد آمریکا با آن مخالف است. مگر اینکه ماهیت خود را تغییر دهد و دست از ظلم و استکبار بردارد. بنابراین هدف دشمن در تغییر رفتار نظام جمهوری اسالمی ایران عوض نخواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به تذکر رهبر انقلاب درباره نفوذ دشمن در شرایط جدید گفت: امروز دشمن روش خود را عوض کرده است و ما باید متوجه روش‌های نرم و پیچیده دشمن که به دنبال تغییر در رفتار و اهداف جمهوری اسلامی ایران است، باشیم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار