همکاری ایران و روسیه در بحث اوپک گازی موجب تحولی عظیم در منطقه خواهد بود

محمدصالح جوکار، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به سفر روز دوشنبه (فردا) ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به کشورمان اظهار داشت: باتوجه به رویکردهایی که روسیه همواره در منطقه اتخاذ کرده به ویژه اقدامات سازنده اش در حل مسائل امنیتی خاورمیانه، مقابله با تروریست و همچنین حضورش در ائتلاف ایران برای حل مناقشات سوریه، این سفر برای ما بسیار حائز اهمیت است.

 

وی با بیان اینکه سفر پوتین، یک سفر راهبردی تلقی می‌شود، افزود: از آنجایی که ایران کشوری مستقل است، باید بتوانیم ضمن حفظ چارچوب های سیاست خارجی مان با روس ها در حوزه های مختلف همکاری کنیم.

 

جوکار ادامه داد: همکاری روس ها با جمهوری اسلامی ایران در حل مسائل منطقه ای به ویژه موضوع سوریه رو به گسترش است؛ هرچند باید بتوانیم این محوریت را حفظ کنیم و کشورهایی که امروز در تلاش برای مقابله با معضل تروریست هستند را در این ائتلاف وارد کنیم.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: خوشبختانه در سایه راهبردهایی که نظام جمهوری اسلامی در منطقه اتخاذ کرده، امروز هسته مرکزی مبارزه با تروریسم شکل گرفته و ما کماکان در حال نزدیک شدن به اهدافمان هستیم.

 

جوکار در پایان خاطرنشان کرد: چنانچه همکاری خود را با روسیه در حوزه های امنیتی و اقتصادی به ویژه همکاری در بحث اوپک گازی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است را افزایش دهیم، در حقیقت شاهد یک تحول جدی در منطقه خواهیم بود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار