چهار دهک درآمدی جامعه از خدمات دندانپزشکی محرومند

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد حاجي آقاجانی در اجلاس معاونان درمان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به اينکه در حال حاضر چهار دهک درآمدی جامعه از خدمات دندانپزشکی به علت گران بودن این خدمات بی بهره هستند، اظهار داشت: در اين راستا راه اندازی کلینیک های دندانپزشکی و حضور دندانپزشکان در این کلینیک ها در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد:طی برنامه ریزی ها علاوه بر فراهم شدن فضای کار برای آنها، مردم بویژه اقشار کم درآمد می توانند با قیمت های منطقی از خدمات دندانپزشکی برخوردار شوند.

معاون درمان وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنانش گفت: ارایه بهترین مراقبت در اورژانس بیمارستان، مهمترین تکلیف وزارت بهداشت است، لذا زمان انتظار و زمان مور نیاز برای تعیین تکلیف بیماران باید رعایت شود.

وی افزود: بکارگیری نیروی طراز اول در بخش های اورژانس در ارایه خدمات بهینه امری حیاتی است و نظارت و پایش عملکرد بخش های اورژانس باید شبانه روزی باشد.

آقاجانی، برنامه حمایت از زوج های نابارور را از اقدامات وزارت بهداشت عنوان کرد و افزود: در این راستا تامین منابع مالی برای تکمیل پروژه های مربوط به ناباروری و کمک مالی به بیماران برای درمان ناباروری صورت می گیرد.

وی در ادامه گفت: طرح تحول نظام سلامت باید مداوم پایش شود تا اشکالات و ایرادات احتمالی آن برطرف شود.

آقاجانی تاکید کرد: در بخش تامین دارو و تجهیزات، به هیچ عنوان نباید بیمار برای خرید دارو و لوازم به خارج از بیمارستان ها هدایت شود و در این زمینه بايد به طور مستمر پايش صورت بگيرد.

معاون درمان وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: در سال جاری دو هزار و ۱۹۰ پزشک متخصص در قالب نیروهای طرحی در سراسر کشور توزیع شده اند که این اقدام کمبودهای مرتبط با پزشکان متخصص در مناطق محروم کشور را رفع خواهد کرد. همچنین در این راستا تجهیزات و ابزار مناسب برای فعالیت آنها در مراکز درمانی فراهم می شود.

وی بر لزوم تکمیل پروژه های کلینیک های ویژه در دانشگاه ها و رعایت استانداردها در احداث آنها، بازسازی فضاهای اقامتی بیمارستان ها، برنامه درمان سکته های قلبی در ۳۱ بیمارستان کشور، بحث اعتبار بخشی گردشگری سلامت، اقدامات کاهش سزارین و ترویج زایمان طبیعی تاکید کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار