دانشجویان ایرانی راداری ساخته‌اند که ۶۰۰۰ کیلومتر برد دارد/ روایت فرمانده پدافند از نگه داشتن مسئولان خارجی پشت آسمان ایران

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء در همایش تجلیل از شهید تهرانی مقدم در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه امیرکبیر که امروز با حضور خانواده شهید تهرانی مقدم برگزار شد ضمن اشاره به اینکه شهید تهرانی مقدم از کارخانه انسان سازی فارغ التحصیل شده است تصریح کرد: آمریکا شیطان بزرگ است و تا قیامت و برای همیشه شیطان باقی خواهد ماند و از بین نمی رود و این راهبرد ماست.

 

وی با اشاره به تکیه به توانمندی داخلی افزود: توانمندی داخلی یعنی تکیه بر شما دانشجویان و همچنین بر تهرانی مقدم و باید بدانید دشمن چه طور به شما جوانان چشم دوخته است تا ناامیدتان کند چون با علم شما نمی تواند مقابله کند.

 

امیر فرزاد اسماعیلی با اشاره به جمله ما می توانیم خاطرنشان کرد: ما می توانیم امام در بعد سیاسی این بود که حرف جمهوری اسلامی دو تا نشده است بعد از 12 سال هم قدرت های جهانی مجبور به مذاکره با ما شدند در بحث مذاکرات موشکی و بازدید از مراکز نظامی را مطرح کردند که عده ای قلیل هم به تاسی از آنها می گفتند با توجه به وجود 115 ماهواره آنها به ما اشراف کامل دارند اما به آنها می گویم دشمنان به ما اشراف اطلاعاتی ندارند که اگر این اشراف اطلاعاتی را داشتند مثل بچه ها لج نمی کردند و نمی گفتند ما باید از مراکز نظامی شما بازدید کنیم.

 

وی با اشاره به بخش اقتصادی در شعار ما می توانیم تصریح کرد: در بحث وال استریت چه بلایی سر مردم خود آوردند چندین ماه در سرما مردم شان در چادر باقی ماندند هیچ کس هم به داد آنها نرسید مرحبا بر غیرت مردان و زنان مان می توان گفت مهمترین یاران در طول تاریخ یاران امام حسین علیه السلام بودند اما من پا را فراتر می گذرام و می گویم بهترین مردمان زنان و مردان ایران هستند که 37 سال تهدید و تحریم را تحمل کردند.

 

فرمانده پدافند هوایی خاتم الانبیاء افزود: دیدیم که کسانی که با دستان چدنی آمریکا دست می دادند در جنگ آمریکا با آنها سربازانشان تیری هم شلیک نکردند و این نتیجه دست دادن با شیطان بزرگ است که آمریکا این را (صدام) مثل حیوان از زمین به بیرون کشید.

 

وی با اشاره به رویکرد بحث اجتماعی در شعار ما می توانیم گفت: بروز ما می توانیم در بحث اجتماعی و 22 بهمن و روز قدس و حماسه 9 دی است. جوانانی حضور پیدا می کنند که امام را ندیدند اما در عرصه حاضر هستند هر وقت می خواهد یک اتفاق ملی و مذهبی در کشور باشد پدافند هوایی که همیشه دستش به ماشه است حضور دارد. دنیا بداند همان طور که رهبری گفتند دوره بزن در رو تمام شده است تا زمانی که حضور مردم در راهپیمایی ها است دشمن جرات نزدیکی به مرزها ندارد این زمان راحت ترین زمان برای پدافند هوایی است.

 

فرمانده پدافند هوایی خاتم الانبیاء در بحث عرصه نظامی و اقتدار دفاعی و شعار ما می توانیم تصریح کرد: این را بدانید هیچ گلوگاه فنی نداریم و نیازمند خرید فکر از خارج هم نیستیم دانشجویان ایرانی راداری ساختند که 6000 کیلومتر برد دارد و جزو شش کشور برتر دنیا در این زمینه باشیم و فقط این دانشجویان از ما خواستند که ما پول نمی خواهیم و می خواهیم رهبری ما را دعا کند و نمازی پشت سر ایشان بخوانیم. ما تهدیدات را می شناسیم و آمایش های ما آمایش های قبلی نیست کشور دو بازو دارد که سپاه و ارتش است و همه با هم این کار را انجام می دهیم. اگر با هم هماهنگی نداشتیم بایستی در این کشور هر روز یک هواپیما سقوط می کرد اما سقوط که نکرد بلکه هواپیماهای نظامی منحوس آمریکایی را به اجبار زمینگیر کرد. در برخورد با تهاجم تعارف نداریم اولین خط مقدم ما همین خانواده شهدا هستند سازمان ایکائو مطرح کرده است که آسمان جمهوری اسلامی ایران امن ترین آسمان خاورمیانه است و ما روزانه 1700 فروند پرواز از آسمان ایران داریم و اینها از دعای رهبری و عنایت خداست در 53 سال اخیر به جز برای کشور آمریکا هیچ وقت اعلام نشده است که آسمان کشوری امن ترین است بسیاری از صدر اعظم ها، روسای جمهور وزرا و مسئولان کشورهای مذاکره کننده برای فشار بر ما قصد عبور از آسمان ایران را داشتند اما ما آنها را چندین ساعت پشت مرزها معطل نگه داشتیم تا بدانند کشور قانون دارد.

 

وی با اشاره به اینکه اقتدار با علم حاصل می شود، افزود: ما باید در یک جبهه نگران باشیم و آن جبهه فرهنگی است مسئله ای که رهبری دو دهه نسبت به آن ابراز نگرانی کرده اند و آن را با عنوان شبیخون فرهنگی یاد می کنند. خاکریز دشمن امروز در این جبهه دست جوانی است که با نام سایت های اجتماعی و به اصطلاح من اجتماع گریز استفاده می کند. خاکریز دشمن بر روی پشت بام برخی از خانه هایمان است آیا ما نمی توانیم خاکریزهای اینها را پس بزنیم؟ اقتدار موشکی ایران از امام زمان (عج)، رهبری، امام و شهداست اقتدار دفاعی و نفس کشیدن در فضای تقدس جمهوری اسلامی ایران مدیون ملتی است که شجاعانه پشت سر رهبر خود ایستاده اند.

 

امیر اسماعیلی در پایان گفت: مدیون تهرانی مقدم ها هستیم. کسی از موشکی ما هراس دارد که خود تروریست است جای پای استکبار همه جا اطراف ماست اما اگر رهبر فرمان دهد آسمان را روشن می کنیم و همه را نابود می کنیم.

 

پیش از صحبت های سردار فرزاد اسماعیلی سرتیپ دو پاسدار بلالی از دوستان شهید تهرانی مقدم با بیان اینکه تهرانی مقدم اکسیری داشت که همه را جذب می کرد گفت: هنوز این جذب تهرانی مقدم وجود دارد و هر جا برای اعتلای نام تهرانی مقدم لازم باشد بدون چشم داشت در خدمت هستیم.

 

وی با بیان اینکه از سال 62 با ایشان در جبهه ها آشنا شدم افزود: تهرانی مقدم در جبهه ها بسیار شناخته شده بود ایشان ابتدا با کمک مالی شیخ حسین انصاریان ساخت خمپاره و کاتیوشا را شروع کرد و نیاز جبهه ها را به خوبی احساس می کرد به دنبال ساخت طرحی به نام تطبیق آتش جهت هماهنگی بین آتش در جنگ بود. سپس توپخانه را غنیمت گرفتن توپ های عراقی ها در عملیات فتح المبین و بین المقدس راه اندازی کرد.

 

سردار بلالی با یادآوری حضور شهید تهرانی مقدم و 13 نفر از هم رزمان ایشان در سوریه گفت: در سوریه حافظ اسد تعجب کرد که چگونه در این مدت می توانیم موشک بسازیم و از طریق لیبی نیز موشک های اسکات به ایران وارد شد و توانستیم خود قدرت موشکی شویم و جهان از اراده ما ترسید شهید تهرانی مقدم در تمام عرصه ها از ما جلوتر بود.

 

وی با اشاره به اینکه از اخلاق بارز آن شهید این بود که اگر ذره ای نقطه مثبت در علم از کسی می دید آن قدر به وی کمک می کرد که او را به درجه عالی برساند افزود: هم کارها را با نماز تنظیم می کرد.

 

در پایان این مراسم از خانواده شهید تهرانی مقدم با لوح یادبودی قدردانی شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار