اولین زن انتحاری فرانسه که بود؟/ تروریست‌های پاریس مسلمان نبودند

در حالی که داعش در شماره جدید نشریه خود «دابق» عملیات تروریستی‌اش در پاریس را با تیتر «ترور عادلانه» توصیف کرد اما اطلاعات به دست آمده از زندگی شخصی عوامل این حملات نشان می‌دهد آنها مسلمان نبوده و فقط تحت تاثیر برخی آموزه‌های افراطی و گزینشی مرشدهای وهابی‌شان بوده‌اند. به‌عنوان مثال برادران عبدالسلام- براهیم و صلاح- که از طراحان اصلی کشتار 13 نوامبر در پایتخت فرانسه بودند نه تنها به طور علنی از مشروبات الکلی و مواد مخدر که در اسلام حرام است استفاده می‌کردند بلکه به اتفاق هم یک بار را اداره می‌کردند. 

به نوشته روزنامه‌های بلژیکی، این بار با نام «بگینس» در بروکسل و محل عرضه انواع مشروبات الکلی و مواد توهم‌زا بود. همچنین هم‌محلی‌های آنها می‌گویند هیچ وقت این دو برادر داعشی را در حال انجام فرایض دینی‌شان مشاهده نکرده‌اند و کریم همسایه بالایی کافه مزبور می‌گوید هرگز برادران عبدالسلام را در مسجد محل ندیده است. 

همچنین زن تکفیری 26 ساله‌ای که در جریان عملیات بامداد چهارشنبه پلیس فرانسه خود را منفجر کرد و به‌عنوان اولین زن انتحاری فرانسوی شناخته شد، به سختی یک مسلمان محسوب می‌شده است.  مطبوعات فرانسه نوشتند نام او «حسناء آیه بوالحسن» و دخترخاله و شاید هم همسر «عبدالحمید ابو عود» معروف به «ابوعمر السوسی» تبعه بلژیکی مراکشی‌تبار بود که متهم ردیف اول و مغز متفکر حملات تروریستی اخیر پاریس محسوب می‌شود.  صبح چهارشنبه گذشته وقتی نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم فرانسه (پلیس) به ساختمانی در محله سن دونی پاریس هجوم بردند تا مظنونان وقایع ۱۳ نوامبر را در آن دستگیر کنند، حسناء قبل از آنکه پلیس بخواهد بازداشتش کند خود را منفجر کرد. 

طبق گزارش‌های منتشره ۱۰۰ نفر از نیروهای ویژه آپارتمان حسناء را محاصره کردند و او پس از تیراندازی با کلاشینکف، ناگهان در مقابل چشم دوربین دید در شب ماموران خود را منفجر کرد. در حمله متعاقب پلیس 3 مظنون داعشی در داخل آپارتمان یادشده کشته و 7 نفر بازداشت شدند.  حسناء ساکن منطقه «کلشی سو پوا» به موازات سن دونی در شمال پاریس و ناظر یک شرکت کوچک املاک در منطقه «موازل» نزدیک مرزهای بلژیک بود. او همزمان تحت مراقبت 3 دستگاه اداری، جنایی و اطلاعاتی قرار داشت اما به‌سادگی توانست در کشتار پایتخت‌نشینان فرانسوی در جمعه سیاه شرکت کند.  اما حسنا آیه بوالحسن حتی تا یک ماه پیش از مرگش با معیارهای اروپایی هم مسلمان محسوب نمی‌شد. به گزارش روزنامه دیلی‌میل، اطرافیانش می‌گویند او هرگز قرآن نمی‌خواند، اهل نوشیدن و کشیدن سیگار و مخدرات بود و به داشتن دوست‌پسرهای متعدد معروف بود.

حتی برخی افرادی که در داخل آپارتمان محل اختفای او و دیگر تروریست‌های تکفیری بازداشت شدند، برهنه بودند.  بامداد چهارشنبه ۱۸ نوامبر حسناء قبل از اینکه کمربند انفجاری را به خود ببند، به فروشگاه KFC در مجاورت آپارتمان محل اختفای مظنونان همدستی با تروریست‌ها رفت و بی‌امان بیش از نیم ساعت شلیک کرد و قبل از فعال کردن جلیقه‌ انفجاری‌اش که سر و ستون فقراتش را از پنجره بیرون انداخت و سقف خانه بالای فروشگاه را فرو ریخت، فریاد زده «کمک کنید، کمک کنید» و «من دوست‌دخترش نیستم»‌. اما نزدیکان سابقش او را فردی برون‌گرا و اهل عیش و نوش می‌شناختند و همسایه‌ها می‌گویند او خیلی سیگار و مخدرات می‌کشیده و با مردان متعددی حشر و نشر داشته است. اسم مستعارش «کوگرل» بوده چون به کلاه‌های بزرگ کابویی علاقه داشته و تنها یک ماه قبل، شروع به پوشیدن حجاب کرده است. حسناء در یکی از حومه‌های پاریس به دنیا آمد و بعد از جدایی والدینش، در خانه‌ها و میان خانواده‌هایی بزرگ‌ شد که مسؤولیت کودکان بی‌سرپرست یا بدسرپرست را برعهده می‌گیرند. پدر حسناء بازنشسته یک کارخانه ماشین‌سازی است و مادرش در یکی دیگر از حومه‌های پاریس زندگی می‌کند.  برادرش یوسف می‌گوید او هرگز عشقی را که نیاز داشته دریافت نکرده و به این ترتیب در دوران نوجوانی مسیر خطرناکی را در زندگی در پیش گرفته است. در طول یک ماه اخیر در تماسی که با برادرش داشته به نظر رسیده که دست از زندگی شسته و به اندازه قبل سرزنده نیست.

منبع: وطن امروز

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار