بیشترین طرفداران داعش در کدام کشورها هستند؟

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از پایگاه خبری المسله،  بعد از حملات هفته گذشته پاریس، فعالان اینترنتی در کنار بسیاری از هکرها، با شناسایی صفحات شخصی طرفداران داعش (گروه تکفیری صهیونیستی)  در توییتر، تبلیغات خود را بر ضد این گروه و طرفداران آن افزایش داده اند. به سبب این اقدامات بیش از پنج هزار و پانصد صفحه که به نفع توییتر یا طرفداران آن فعالیت می‌کرد، شناسایی شد.

به نظر می آید، دستگاه های اطلاعاتی غرب، به اطلاعاتی که شبکه های اجتماعی فراهم می‌کنند، اهمیتی نمی‌دهند اما کارشناسان امنیتی وقتی دیدند اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد بلژیک مهمترین خاستگاه طرفداران داعش در کشورهای اروپایی است، غافلگیر شدند.

در صفحات توییتر در بلژیک که به زبان عربی است، همسویی بسیاری با داعش مشاهده شده است. در قطر نیز مشاهده شده است، هر دو پست حامل یک مطلب حامی داعش است و این یعنی پنجاه درصد پست هایی که در صفحات توییتر در قطر نوشته می‌شود، به نفع این گروه است.

در میان کشورهای آسیایی بعد از قطر بیشترین صفحات حامیان داعش در پاکستان مشاهده شده است و سی و پنج درصد از پست هایی که در توییتر گذاشته می‌شود ، در جهت حمایت از این گروه قرار داد. بعد از بلژیک، اندونزی، انگلیس، لیبی، ترکیه، مصر و آمریکا قرار دارند.

در فرانسه که میزان طرفداران داعش درصفحات توییتر بیست و یک درصد کل پست هاست و فرانسه دهمین جایگاه را در میان پست های حامی داعش در صفحات توییتر دارد. بعد از فرانسه، عربستان است که بیست و یک درصد پست هایی توییتر در این کشور، حامی داعش است. در رتبه بعدی آلمان قرار دارد که شانزده درصد پست ها، حامی داعش است و در سوریه هم چهار سال است شاهد جنگ داخلی است، تنها هشت درصد پست ها در حمایت از داعش در توییتر گذاشته می‌شود.

عربستان، قطر و امارات، گروه های تروریستی مانند القاعده، النصره و داعش را حمایت می‌کنند و همه این گروه ها، تفکر وهابی و سلفی دارند که عربستان ازآن حمایت می‌کند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار