سورتینگ مرکبات در مازندران ساماندهی نشد

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار عصر شنبه در ششمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت مواد غذایی در سالن شماره دو استانداری مازندران با بیان اینکه عملیات واکس مرکبات برای نگهداری در انبارها باید انجام شود، اظهارداشت: باید از واکس‌های ارگانیک میوه‌ای برای مرکبات استفاده شود و باید گزارش عملکرد در خصوص سبز زدایی و واکس مرکبات برای نگهداری آنها ارائه شود.

وی بیان کرد: با توجه به تولید بسیار و عرضه آسان مرکبات به بازار در سال جاری معمولاً کشاورزان در روستاها از انبارهای بهداشتی برای ذخیره و انبار محصولات کشاورزی استفاده کنند.

رئیس کارگروه سلامت و مواد غذایی مازندران با تاکید بر موضوع محیط زیست، تصریح کرد: دریا یکی از بحث‌های مهم در استان است که مطرح می‌شود باید با تعامل مشکلات زیست محیطی را رفع کنیم و اگر نقطه‌ای از استان با مشکل مواجه شد کل استان را زیر سؤال نبریم.

فلاح جلودار با تاکید بر اینکه باید حافظ منافع استان باشیم تا با مشکل جدی مواجه نشوند،گفت: مازندران تأمین کننده دو محصول مهم مرکبات و برنج در کشور است که باید نگاه ویژه‌ای به این استان شود.

وی افزود: برای تأمین صحیح این محصولات باید با تعامل همه دستگاهها موانع و مشکلات در عرصه سلامت جامعه برطرف شود.

استاندار مازندران گفت: وضعیت زیست محیطی کارخانجات آرین شیمی و آرین سینا در ساری باید با تعامل دستگاههای اجرایی مرتبط رفع شود.

فلاح جلودار در خصوص ساماندهی کارگاههای برنج فروشی، بیان داشت: باید سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای صدور شناسه سلامت با همدیگر همکاری کنند.

وی بیان کرد: کارگاه‌های شالیکوبی که هنوز برای دریافت شناسه سلامت محصول خود اقدام نکرده‌اند دست به کار شوند.

فلاح جلودار خواستار تبلیغ و اطلاع رسانی رسانه‌ها به ویژه صدا وسیما در خصوص دریافت شناسه سلامت محصول شد.

وی یادآور شد: به موضوع سلامت و بهداشت مدارس به ویژه در روستاها در بحث آبخوری‌ها و سرویس‌های بهداشتی توجه جدی شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار