نیسان آبی دایی بذرپاش وسط مناظره با حق شناس!/ مارلبرو یا وینستون؟؛ مسئله این است

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو محمد جواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در دانشگاه شریف با موضوع انتخابات مجلس و نسبت آن با دولت به مناظره با یکدیگر نشستند. حاشیه‌هایی از این مراسم ذیلا از نظرتان می گذرد:

 

قبل از شروع مناظره سالن مملو از دانشجویانی بود که خواهان تماشای این مناظره بودند.

 

سوالاتی در ابتدا از دو میهمان که هر کدام دیگر در عرصه سیاست حرف برای گفتن داشتند مطرح شد.

 

حق شناس از مجلس موفقی نام برد که شورای نگهبان نداشت و بذرپاش از دولت انتقاد کرد.

 

حق شناس در ابتدای پیرامون عملکرد دولت سخن به زبان آورد که اگر کارها پیش نمی رود طبق گفته روحانی باید آوار برداری از حجم مشکلاتی که در دولت قبل به بار آورد داشته باشیم تا به پیشرفت در کشور برسیم که بذرپاش در جوابش گفت: تا کی و کجا می خواهید مشکلاتتان را به گردن دولت قبل بیندازید. من هم در دولت قبل و هم در این دولت کار کرده ام.

بذرپاش این گونه روایت کرد: شمایی که امروز با افتخار از آرای مردم پیرامون ریاست جمهوری صحبت می کنید در سال 88 رئیس جمهور قبل با همین شورای نگهبان و همین مردم انتخاب شد و توانستند پیرامون سرنوشتشان تصمیم بگیرند این که رئیس جمهوری آرای بیشتری کسب کند دلیلی نمی شود که مجلس و نمایندگان نیز همسو با آن باشند.

 

حق شناس پیرامون انتخاب روحانی توسط مردم گفت و معتقد بود که مردم عاشق چشم و ابروی روحانی نبودند چرا که اگر بودند قالیباف از وی خوشتیپ تر بود. روحانی به خاطر تجاربش رای آورد!. در این میان سوت و دست سالن جابرین حیان صنعتی شریف را به صدا درآورد و برای همه جالب بود آیا قالیباف خوشگل تر است یا روحانی؟!

 

در ادامه حق شناس به سیاست ها و ابزارهای دولت احمدی نژاد اشاره کرد که نباید کشور را در آن زمان دچار آسیب می کردند که در این راستا بذرپاش گفت: من هم معتقدم احمدی نژاد نباید افرادی هم چون خاوری که روزی در دولت مدیر عامل بانک سپه بود را روی کار می آورد و امروز هم خاوری از جمله هم طیفان شماست.

 

در ادامه حق شناس خطاب به وی گفت: اگر این طور است احمدی نژاد هم روزی در دوران هاشمی استاندار بوده. نباید افراد را این گونه قیاس کرد.

 

بذرپاش جواب داد: ما فکر می کردیم این دولت می تواند افراد را درست تربیت و انتخاب کند ولی گویا آن هم به مشکل خورده است که امثال سردمداران کرسنت را بر سر کار می آورند.

 

آری مجلس موظف است به همه فسادها رسیدگی کند همچنین افرادی که در کرسنت و دکل های نفتی دست داشته اند باید پیگیری شود. افرادی که 3 هزار میلیارد از کشور خورده اند و مسئول پرونده کرسنت بوده اند باید مشخص شود نه که این افراد امروز برای خود پستی در دولت داشته باشند. اگر شما معتقدید که باید با بابک زنجانی ها برخورد کرد هم چنین با افرادی که دو برابر بابک زنجانی برده و خورده اند و امروز در دولت مسئولند هم باید برخورد شود.

 

در اواسط این مناظره که دیگر صدایی به جز نفس از سالن به گوش نمی رسید موضوع به قاچاق و افزایش آمار آن در دولت رسید.

 

بذرپاش گفت: در این دولت حدود 25 درصد افزایش قاچاق داشته ایم.

 

حق شناس با لحن تندی گفت: این قاچاق ها از کدام مرزها و با نظارت چه افرادی به داخل می آیند؟ قاچاق که دو کارتن وینستون (نوعی سیگار) نیست که بتوانند به راحتی کشور بیاید قطعا افرادی بوده اند که با همدستی آن ها شکل گرفته است.

 

جالب بود مثال ها با سیگار و سیگار فروشی پیش می رفت که به ناگاه حق شناس گفت: برای مثال شما جلوی درب دانشگاه شریف بروید از اولین دکه پیرامون سیگارها بپرسید. همه سیگارهایی که وجود دارد قاچاق است. همین سیگار مارلبرو چگونه به کشور ره یافته است اگر شما به عنوان نماینده مردم همین یک موضوع را پیگیری کنید من دستان شما را می بوسم.

 

بذرپاش با خنده گفت: من نه می دانم مارلبرو چیست و سیگار نیز نمی کشم و به شما نیز نمی آید اهل این کار باشید ما به خاطر گستردگی مرزها نمی توانیم سربازان را به وفور خرج امنیت کنیم. ما باید ردیابی کالاها را پیگیری کنیم قرار بود دولت طرح جدیدی را جایگزین طرح شبنم بیاورد همچنان منتظر هستم.

 

در انتها دانشجویی به بالای سن آمد و سوالاتی را از بذرپاش پرسید که شما با رانت و رانت خواری نماینده شده اید و وی را خطاب قرار داد که بذرپاش گفت: در 16 نسل مادری و پدری من تنها دایی ام بود که مسئولیتی را برعهده داشت آن هم هیئت امنای مسجدی در روستا بود! پس من با رانت خواری نماینده نشده ام و یا اینکه پدر من حضرت آیت الله نبوده که توپ هم نتواند نسل ما را تکان دهد.

 

پولدارترین فرد در خانواده ما همان دایی ام بود که یک نیسان آبی داشت و امروز باید بگویم هر چه دارم از دعای پدرم می باشد و مردم بودند که به من رای دادند نه رانت ها و رشوه ها!

 

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در پاسخ به این سوال که چه نقاط مثبت و منفی پیرامون تعامل دولت و مجلس کنونی وجود دارد گفت: مجلس زمانی آغاز به کار کرد که با توجه به رویکردهایی که در مجلس و دستگاه های نظارتی وجود داشت شاهد حضور 95 درصدی نمایندگان محافظه کار در این مجلس هستیم.

 

وی افزود: کارشکنی ها قبل از انتخابات باعث شد که شاهد حضور انگشت شمار اصلاح طلبان در این مجلس باشیم. البته این مسئله در انتخابات ریاست جمهوری 92 هم وجود داشت و علی رغم حمایت هایی که از گروه های محافظه کار و اصولگرا توسط نهادهای نظارتی صورت گرفت به دلیل اختلافاتی که بین اصولگرایان بود چهره شاخصی انتخاب نشد هیچ کاندیدایی در این طیف انتخاب نشد البته قبل از انتخابات چهره های شاخص اصلاح طلبی نیز به دلیل کارشکنی ها در عرصه رقابت حضور پیدا نکردند و حتی شخصیت میانه ای مانند هاشمی امکان عبور از فیلتر شورای نگهبان را نیز پیدا نکرد.

 

حق شناس با بیان اینکه نهایتا جریان اصلاح طلب توانست با حمایت از کاندیدایی که نسبت به دیگران به این جریان نزدیک تر بود و با حمایت های هاشمی و خاتمی و کنار رفتن عارف منجر به انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور شد اظهار داشت: ولی متاسفانه مجلس علی رغم رای آوردن روحانی به دلیل شوکی که به جریان اصولگرا وارد شد انتظار می رفت پیام مردم در انتخابات 92 که به روحانی رای داده بودند را درک کنند ولی سر ناسازگاری با دولت را پیش گرفته و برای بسیاری از موارد با دولت مخالفت کردند.

 

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار