۳۰ درصد شالیکوبی‌های مازندران مدرن شدند

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزاله شهیدی فر عصر شنبه در حاشیه ششمین جلسه کارگروه سلامت و مواد غذایی مازندران در گفتگو با خبرنگاران به حدود ۸۰۰ واحد شالیکوبی فعال در استان اشاره کرد و اظهارداشت: حدود ۳۰ درصد شالیکوبی های استان مدرن سازی شده اند که اکثر آنها قابلیت دریافت برند مجوز بسته بندی برنج را دارند.

وی با بیان اینکه در خصوص سالم بودن برنج اقدامات مناسبی همچون مبارزه بیولوژیکی برای کاهش سموم در مزارع برنج انجام گرفت تصریح کرد: در سال جاری مبازرات بیولوژیک خوبی در استان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه این استان بیش از ۵۰ درصد برنج کشور و ۹۰ درصد ذخیره سازی مرکبات شب عید را بر عهده دارد، گفت: ۴۲ سیستم بسته بندی برنج با ظرفیت ۱۰۸ هزار تن در استان فعال شد که قابل افزایش است.

شهیدی فر با بیان اینکه مازندران در سال جاری به عنوان پایلوت برای شناسنامه دار کردن اراضی کشاورزی انتخاب شد، افزود: کاهو یکی از محصولات سالم استان است که کشورهای اروپایی خواستار این محصول سالم و ارگانیک هستند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۶۲ هزار بهره بردار و تولید کننده برنج در استان شناسه تولید کد ۱۶ رقمی دریافت کرده‌اند، بیان داشت: ۹۲ هزار بهره بردار برنج باید شناسه تولید خود را به ثبت برسانند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار