صعود ایران به نیمه‌نهایی با شکست سعودی‌ها

تیم ملی هندبال ایران با برتری 30 بر 24 مقابل عربستان به دیدار نیمه نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک در قاره آسیا راه یافت.

به گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، در ادامه رقابت‌های انتخابی هندبال المپیک ریو 2016 در قاره آسیا و از گروه B ساعت 19:30 به وقت تهران تیم ملی هندبال کشورمان در تالار الدحیل دوحه قطر به مصاف تیم ملی عربستان رفت. 

تیم کشورمان در نیمه نخست بازی برتری ارائه داد و با کار خوب سجاد استکی، میلاد مسائلی، افشین صادقی و حضور موثر دنیل کومایش موفق شد با حساب 14 بر 11 در پایان این نیمه برنده به رختکن برود. 

در نیمه دوم عربستان بازی را بهتر آغاز کرد و 2 گل پیاپی به ثمر رساند تا فاصله به حداقل برسد. در ادامه عرفان اسماعیلاجیج دست به کار شد و با تغییراتی که این مربی در ترکیب ایران ایجاد کرد، مجدداً کفه ترازو به سود ملی‌پوشان کشورمان سنگین‌تر شد.  

بازی کم نقص علیرضا موسوی، خط‌زن دیناموبخارست رومانی و هماهنگی او با میلاد مسائلی، سجاد استکی و دیگر عناصر هجومی ایران از یک سو و استقامت افشین صادقی و مدافعان ایران از سوی دیگر کار را برای حریف سخت کرد. حضور سعید برخورداری در چارچوب دروازه ایران به جای سعید حیدری‌راد هم موثر بود و سنگربان شایسته کشورمان حملات زیادی را دفع کرد تا ایران در پایان با برتری 30 بر 24 مقابل عربستان، با 8 امتیاز از 5 بازی، پس از قطر به عنوان تیم دوم گروه B راهی مرحله نیمه نهایی انتخابی المپیک ریو شود. 

انتهای پیام/ 

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار