تحریم نهادهای آکادمیک رژیم صهیونیستی از سوی بزرگ‌ترین انجمن دانشگاهی آمریکا

انجمن انسان‌شناسی آمریکا، قطعنامه‌ای را برای تحریم نهادهای آکادمیک رژیم صهیونیستی تصویب کرد.

تحریم نهادهای آکادمیک رژیم صهیونیستی از سوی بزرگ‌ترین انجمن دانشگاهی آمریکابه گزارش  به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، بزرگترین انجمن آکادمیک آمریکا با اکثریت آرا، قطعنامه‌ای را برای تحریم نهادهای آکادمیک رژیم صهیونیستی تصویب کرده است.

انجمن انسان‌شناسی آمریکا در نشست سالانه خود، که جمعه شب در دنور برگزار شد، با یک هزار و 40 رای موافق، در برابر 136 رای مخالف از جنبش «انزوا، سرمایه گذاری نکردن و تحریم» (رژیم صهیونیستی) حمایت کرد.

قطعنامه‌ای که در مخالفت با جنبش «انزوا، سرمایه گذاری نکردن و تحریم» در این انجمن مطرح شده بود نیز با شکست روبرو شد؛ یک هزار و 173 نفر به این قطعنامه رای منفی دادند و تنها 196 نفر از آن حمایت کردند.

انجمن انسان‌شناسی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: بزرگ‌ترین انجمن آکادمیک آمریکا هیچ گونه همکاری رسمی با نهادهای آکادمیک رژیم اسرائیل نخواهد داشت؛ اگرچه اساتید اسرائیلی همچنان می‌توانند در کنفرانس‌های انجمن انسان شناسی آمریکا شرکت داشته باشند.

این بیانیه رای به تحریم نهادهای آکادمیک رژیم صهیونیستی را «نتیجه‌ای تاریخی» می‌نامد و می‌افزاید این امر در نتیجۀ «بیش از سه سال  .... ایستادگی علیه نقض گسترده، سیستماتیک و ادامه دار حقوق فلسطینیان به دست اسرائیل و همچنین اعتراض به پیچیدگی (مواضع) نهادهای آکادمیک اسرائیلی در برابر این سوء استفاده‌ها» تحقق یافته است.

انجمن انسان شناسی آمریکا در حالی نهادهای آکادمیک رزیم صهیونیستی را تحریم کرد که پیشتر نیز انجمن مطالعات آمریکا، انجمن مطالعات آسیا-آمریکا و دیگر نهادهای برجسته آکادمیک سیاست مشابهی در پی گرفته بودند. هفتۀ گذشته نیز دانشجویان دانشگاه لیورپول با اکثریت آراء از جنبش انزوا،  سرمایه گذاری نکردن و تحریم رژیم صهیونیستی حمایت کردند.

انتهای پیام/

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار