رژیم بحرین، دختر یک ساله شیخ سلمان را از حق داشتن تابعیت محروم کرد!

رژیم بحرین در ادامه سیاست‌های خصمانه‌اش، دختر یک ساله دبیر کل جمعیت وفاق را از حق داشتن شناسنامه و تابعیت منع کرد.

به گزارش  به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، مقامات رژیم بحرین، دختر یک ساله دبیر کل جمعیت وفاق را از حق داشتن شناسنامه و تابعیت محروم کرده‌اند.

«علیاء رضی»، همسر شیخ علی سلمان دبیر کل جمیت وفاق بحرین، در حسابش در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «امروز تولد یک سالگی دخترم ساره است در حالی که از پدرش دور مانده و به علت بازداشت پدر از اخذ تابعیت بحرین نیز محروم شده است.»

رژیم بحرین، دختر یک ساله شیخ سلمان را از حق داشتن تابعیت محروم کرد!

رضی با اشاره به امتناع رژیم آل خلیفه از دادن حق تابعیت به شماری از کودکان بحرینی افزود: «وضع دخترم ساره مانند وضع بسیاری از کودکان است که بدون هیچ جرم و گناهی، از حق تابعیت بحرین محروم مانده‌اند، در حالی که به موجب تمام پیمان‌های بین‌المللی حق برخورداری از تابعیت امری تضمین شده و محرومیت کودکان ما از آن غیرقابل توجیه است و یک تخلف و جنایت به شمار می‌آید.»

همسر شیخ سلمان همچنین از کودکانی نام برد که به دنبال لغو تابعیت پدرانشان به سبب مسائل سیاسی یا حبس، از داشتن تابعیت و صدور شناسنامه که ابتدایی‌ترین حق آنهاست محروم شده‎اند.

رژیم بحرین، دختر یک ساله شیخ سلمان را از حق داشتن تابعیت محروم کرد!

این در حالی است که مرکز نظارت حقوق بشر بحرین آزادی کودکان بازداشت شده بحرینی را که تعداد آن‌ها به 347 نفر می‌رسد، خواستار شده است.

این مرکز همچنین از رژیم آل خلیفه خواسته است به کودکان بحرینی که سلب تابعیت شده‌اند و یا پس از صدور احکام قضایی علیه پدرانشان از تابعیت بحرین محروم مانده‌اند، تابعیت بحرینی داده شود.

دادگاه جنایی بحرین ماه ژوئن (خرداد) 2015 شیخ علی سلمان را به اتهام آن چه تحریک‌ برای خشونت نامید، به چهار سال زندان محکوم کرد.

انتهای پیام/

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار