ادعای فرماندهان نظامی انگلیس: در 14 روز می‌توان داعش را نابود کرد

گروهی از فرماندهان نظامی انگلیس به نخست وزیر این کشور وعده دادند در 14 روز سوریه را از وجود داعش پاکسازی کنند.

به گزارش  به نقل از اکسپرس: با افزایش تهدیدات تروریستی داعش در اروپا و حملات اخیر در پاریس، گروهی از نظامیان نخبه و فرماندهان ارتش انگلیس به "دیوید کامرون،" نخست وزیر این کشور، وعده دادند در صورت دریافت مجوزهای رسمی در مدت 2 تا 3 هفته گروه داعش را به کلی نابود خواهند کرد.

فرماندهان نظامی در انگلیس از کامرون خواستند با افزایش عملیات نظامی، اعزام پیاده نظام به سوریه و استفاده از تانک‌های پیشرفته، شرایط را برای نابودی کامل داعش و رهایی جهان از شر این گروه شیطانی فراهم کند.

درخواست فرماندهان نظامی انگلیس پس از آن مطرح شد که طبق یک نظرسنجی مشخص شد 82 درصد از شهروندان انگلیسی با افزایش دخالت نظامی این کشور در سوریه موافق هستند و از مقامات دولتی می‌خواهند بر تعداد حملات موشکی علیه داعش بیافزاید. در بخش دیگری از این نظرسنجی آمده است 56 درصد از مردم انگلیس موافق اعزام نیروی زمینی به سوریه هستند و این اقدام را برای نابودی داعش ضروری می‌دانند.

با این وجود لندن بر تقویت توان نظامی نیروهای دولتی سوریه و عراق تاکید دارد. مقامات انگلیسی که از تکرار تجربه تلخ جنگ‌های افغانستان و عراق اجتناب می‌کنند، بر حمایت از نیروهای محلی در این دو کشور تاکید دارند.

برخی ژنرال‌های بازنشسته و باسابقه انگلیس مخالف نظر لندن هستند و اتلاف وقت در نابودی داعش را به زیان امنیت جامعه جهانی به ویژه اروپا می‌دانند. این فرماندهان نظامی از گزینه تعلیم و تجهیز نیروهای پیشمرگه کُرد نیز حمایت می‌کنند.

برخی از سیاستمداران انگلیسی گزینه همه‌پرسی از مردم سوریه را مطرح کرده‌اند و معتقدند مردم این کشور باید درباره دخالت نظامی خارجی‌ها در سوریه تصمیم‌گیری کنند.

انتهای پیام/

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار