ادعای سخیفانه مبلغ سعودی: عامه شیعیان، کفر را با شیر مادر نوشیده اند

"عبدالعزیز الفوزان، مبلغ وهابی سعودی با اصرار بر تکفیر شیعیان، پیروان اهل بیت "ع" را مشرک و منحرف از اسلام توصیف کرد.

به گزارش  به نقل از "العالم"؛ "عبدالعزیز الفوزان" -مبلغ وهابی سعودی- در گفتگو با شبکه سعودی-تکفیری "الرساله" با اصرار بر تکفیر شیعیان، زبان به گزافه گویی گشود و پیروان اهل بیت "ع" را مشرک و منحرف از اسلام توصیف کرد.

او در اظهاراتی بس سخیفانه می گوید: "عامه شیعیان کافر نیستند، ولی اینکه بر عقاید شیعی خود اصرار می ورزند، موجب می شود تا آنها هم به جرگه کفار درآیند. هرکه حق را به ادله خود بشناسد و باز هم بر سر کفر خود اصرار ورزد کافر است؛ اما بحث ما در مورد عامه شیعیان است. آنها جزء مساکین هستند؛ از زمان تولد با این مذهب انحرافی رشد یافته اند، عقاید تکفیری را با شیر مادرانشان نوشیده و با آن پرورش یافته اند؛ به همین خاطر، آنها در مسیر حق هستند. آنها در دفاع از عقاید خود می میرند، با مخالفان خود جنگ می کنند و به عنوان جهاد، جان خود را فدا می کنند. در حقیقت آنها  به خاطر جهلی که دارند، جزء مساکین به شمار می روند و امیدواریم از جهل خود بیدار شوند."

او با اشاره به شبکه تکفیری-سعودی "الرساله" و دیگر شبکه ها و سایت های مشابه آن ادامه می دهد: "ولی هر آنکه با وجود این شبکه ها و سایت ها حق را شناخت و باز به این عقاید خود اصرار ورزید، مطمئنا کافر است."

این مبلغ تکفیری- وهابی در تکفیر خود علیه شیعیان به ادله ای استناد می کند که نه تنها شیعیان به هیچ یک از آن اعتقاد ندارند، بلکه حتی آن را به طور کامل رد می کنند. او به دلایلی استناد می کند که "غُلات" به آن معتقد هستند؛ مانند همان "غُلات" وهابی که از میان اهل سنت برخواسته اند.

هنگامی که بنابر ادعای منابع وهابیت، پیامبر اکرم(ص) می فرماید "هرگاه وحی بر من دیر نازل می شد، گمان می کردم بر خاندان "خطاب نازل شده است" این خود، نمونه وهابی خیانت –العیاذ بالله- جبرائیل(ع) به پیامبر(ص) است.

"غُلات" گروهی هستند که در مورد عقاید مذهبی خود مبالغه می کنند.

در واقع وهابیتی که "الفوزان" و دیگر شیوخ تروریستی در عربستان سعودی از آن تعبیر می کنند، همان چیزی است که به تروریست های القاعده و داعش اجازه داده است تا مسلمانان را با ادعای کفر، شرک و ارتداد قتل عام و ذبح کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار