ایندیپندنت: چرا نباید مسلمانان را به محکوم کردن اعمال تروریستی داعش وادار کرد؟/ نامزد جمهوری‌خواه آمریکا پناهجویان سوری را به سگان هار تشبیه کرد!!!

ایندیپندنت با انتشار گزارشی از اجبار مسلمانان به محکوم کردن اقدامات تروریستی داعش، به‌شدت انتقاد کرد.

به گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت امروز (یک‌شنبه)، با انتشار گزارشی در پایگاه خبری خود، از اجبار مسلمانان به محکوم کردن اعمال تروریستی داعش، به‌شدت انتقاد کرد و آن را عین بی‌عدالتی دانست.

نگارنده گزارش در ادامه می‌افزاید: «پس از وقوع حملات تروریستی پاریس، مسلمانان آماج حملات و هجمه‌های اسلام‌ستیزان قرار گرفته‌اند. «دونالد ترامپ» و «بن کارسون،» نامزدهای جمهوری‌خواه آمریکا، از جمله این [اسلام‌ستیزان] هستند. ترامپ به‌تازگی پیشنهاد کرد مشخصات مسلمانان آمریکا باید به‌همراه دینشان به طور رسمی ثبت شود. از سوی دیگر، کارسون نیز به طور تلویحی، پناهجویان سوری را به "سگان هار" تشبیه کرد.»

در ادامه گزراش آمده است: «حتی در کشورهای اروپایی نیز از مسلمانان خواسته می‌شود اقدامات تروریستی داعش را محکوم کنند. این درخواست‌ها به‌گونه‌ای مطرح می‌شود که انگار مسلمانان نسبت به دیگر افراد تعهد بیشتری برای توقف اقدامات تروریستی دارند. مسلمانان انگلیس حتی مبالغی را برای انتشار رسمی محکومیت اعمال تروریستی در نشریات این کشور، پرداخت کردند.»

«دالیا مجاهد،» پژوهشگر آمریکایی مصری‌تبار و یکی از مشاوران «باراک اوباما،» رئیس‌جمهور آمریکا، در پاسخ به پرسش مجری شبکه تلویزیونی «ام‌اس‌ان‌بی‌سی،» درخصوص اینکه "آیا مسلمانان بیشتری باید اعمال تروریستی داعش را محکوم کنند؟" اظهار داشت: «به نظر من باید این پرسش را به گونه‌ای دیگر مطرح کنیم  و از خودمان بپرسیم: "آیا اینکه از مسلمانان بخواهیم تروریسم را محکوم کنند، منطقی است؟" خیر.»

دالیا افزود: «کشتار غیرنظامیان جزء ددمنشانه‌ترین اعمال است و مظنون بودن به افراد درخصوص ارتکاب چنین اعمال وحشیانه‌ای تنها بدلیل مذهبشان، عین بی‌عدالتی است. طبق گزارش‌های "اف‌بی‌آی،" بیشتر اعمال تروریستی در آمریکا بوسیله سفید‌پوستان مسیحی صورت می‌گیرد. اما کسی هم‌کیشان آن‌ها را در مظان اتهام قرار نمی‌دهد. ما باید نسبت به مسلمانان نیز چنین رویکردا داشته باشیم.»

انتهای پیام/

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار