عبور از مرز بدون ویزا ممکن نیست/تردد اتباع خارجی فقط از مرز شلمچه

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سعید منتظرالمهدی پیش از ظهر امروز یکشنبه با حضور در مرز شلمچه و در جمع خبرنگاران با اشاره به فضای معنوی موجود در این مرز اظهار کرد: به حال این افراد که حاضرند هر آنچه دارند را در راه امام حسین (ع) فدا کرده و هر سختی را تحمل کنند، غبطه می‌خورم.

وی به خدمت رسانی ماموران نیروی انتظامی در این مرز اشاره و اظهار کرد: همکاران نیروی انتظامی به صورت هماهنگ و با همه نیرو به میدان آمده و هر چه در توان دارند در طبق اخلاص گذاشته و این آمادگی را دارند که با همه قوا به خدمت رسانی ادامه دهند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کشور عنوان کرد: نیروی انتظامی هر چه در توان داشته از جمله زیرساخت‌ها، یگانهای ویژه و پلیس‌های متخصص در امر گذرنامه و مهاجرت را به کار گرفته و از هفته‌ها قبل با حضور در این مکان با عشق در حال خدمت رسانی به زوار هستند.

سردار منتظرالمهدی با بیان اینکه امسال تمهیدات خوبی در مرز شلمچه اندیشیده شده و تردد نسبت به سال گذشته روان‌تر است، افزود: امسال گیت‌ها نسبت به سال گذشته چهار برابر شده و در کمترین زمان ممکن گذرنامه‌ها صادر و اجازه خروج داده می‌شود.

زائران قبل ازعزیمت به مرز‌ها ویزا تهیه کنند

وی، نداشتن ویزا را یکی از مهم‌ترین مشکلات زائران در مرز شلمچه دانست و گفت: بسیاری از زائران ویزا دریافت نکرده‌اند و با این تفکر که تنها با داشتن گذرنامه و بدون ویزا می‌توانند به عراق سفر کنند، به شهرهای مرزی آمده‌اند که همین امر مسبب ایجاد مشکلاتی شده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کشور از زائران خواست قبل از عزیمت به شهرهای مرزی ویزا تهیه کنند چرا که صدور ویزا در شهرهای مرزی از جمله خرمشهر کند و باعث نارضایتی مردم شده است.

زائران دسته جمعی باید با هم از مرز خارج شوند

سردار منتظرالمهدی همچنین به صدور گذرنامه‌های دسته جمعی ۲۰ نفره اشاره کرد و متذکر شد: افرادی که اقدام به اخذ ویزای دسته جمعی کرده‌اند باید این نکته را به خاطر داشته باشند که باید همه با هم از مرز خارج شوند در غیر این صورت باید مجددا نسبت به صدور ویزا اقدام کنند.

وی از در نظر گرفتن گیت‌های ویژه در مرز شلمچه برای تردد اتباع خارجی خبر داد و گفت: اتباع خارجی می‌توانند از مرز شلمچه تردد کنند که به همین منظور چند گیت در شلمچه در نظر گرفته شده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کشور ادامه داد: اتباع خارجی باید از شرایط خاصی برخوردار بوده و حتما باید ساکن ایران باشند تا به آن‌ها اجازه خروج داده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کشوربه همراه هیات همراه صبح امروز پس از حضور در مرز شلمچه از پایانه این مرز، موکب‌های مستقر در مرز و یگان‌ها و نیروهای انتظامی حاضر در محل بازدید کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار