افزایش واردات از آمریکا/ طرح اعطای وام خرید در هاله ای ابهام/ تغییر در شیوه قیمت گذاری خودرو

افزایش واردات از آمریکا ،غول های بزرگ دنیا در راه ایران و کلید خوردن طرح برخورد با قاچاق موبایل از مهمترین رویدادهای حوزه تجارت در هفته گذشته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،افزایش واردات از آمریکا ،غول های بزرگ دنیا در راه ایران و کلید خوردن طرح برخورد با قاچاق موبایل از مهمترین رویدادهای حوزه تجارت در هفته گذشته است.

کارت خرید کالا در هیاهوی وام خودرو فراموش شد/ طرح اعطای وام خرید کالا در هاله ای از ابهام

به نظر می رسد بایدبرای دریافت وام کالا اعصابی فولادی و کفشی آهنین داشت تاشاید بتوان در پیچ و خم فرمول های بانکی وامی 10 میلیونی با بهره واقعی 12 درصددریافت کرد.

وقتی واردات سهم 10 درصدی دارد/ طرح برخورد با قاچاق موبایل کلید خورد

رئیس اتحادیه فروشندگان صوت و تصویر با اشاره به اینکه تنها 10 درصد سهم بازار موبایل را واردات رسمی تشکیل می‌دهد گفت: موبایل با قیمت 500 هزار تا یک میلیون تومان پرمصرف‌ترین گوشی‌های بازار را تشکیل می‌دهد.

امکان تشکیل بازار سیاه خودرو

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اظهار نگرانی از ایجاد بازار سیاه خودرو در کشور در پی اعطای تسهیلات دولتی 25 میلیون تومانی گفت: بیم آن می‌رود که با اجرای این سیاست تورم مهار شده در دو سال گذشته، مجددا روند افزایشی به خود گیرد و رانت تازه‌ای در فضای اقتصادی کشور به وجود آید.


تغییر شیوه قمیت گذاری کالا/ بخشنامه جدید در راه است

قائم مقام وزیر صنعت معدن وتجارت گفت: موضوع نصب قیمت بر روی کالا در واحدهای صنفی در دستور کار کارشناسی با حضور دستگاه‌ها و سازمان‎های مربوطه قرار گرفته است.

درپسا تحریم مراقب باشیم مجدد سرمان کلاه نرود

باید در پساتحریم مراقبت کنیم تا سرمان مجددا کلاه نرود. باید دقت شود که 60 درصد منابع اختصاص یافته به خودروسازان به قطعه‌سازان پرداخت شود.

درخواست فعالان اقتصادی برای تک نرخی شدن ارز

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: نرخ ارز باید هرچه سریعتر تک نرخی شود و قیمت ارز متناسب با تورم موجود در کشور واقعی شود.

ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا اجرایی شد

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در سیستم ثبت سفارش امکان ثبت کالاهای مصرفی وارداتی از آمریکا وجود ندارد.

لزوم تدوین سیاست های کنترلی/تک نرخی شدن تورم تا آذرماه

مشاور اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه با لغو تحریم ها ممکن است با مسائل پولی هیجانی روبه رو شویم گفت : لازم است سیاست های کنترلی لحاظ شود و موضوع تحریک تقاضا امری ضروری است که باید از طرف دولت مورد توجه قرار گیرد.

آخرین اخبار از طرح فروش خودرو/ 120 هزار خودرو به فروش رفت

قائم مقام وزیر صنعت با اشاره به اینکه تا روز گذشته 120 هزار خودروی سواری با اعطای وام 25 میلیونی به فروش رفته گفت: ادامه اجرای این طرح به تصمیم شبکه بانکی بستگی دارد.

ضرورت ورود بخش خصوصی در سرمایه گذاری‌های نفتی

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: بنا بود تا در سفر رئیس‌جمهور و هیأت همراه به فرانسه و ایتالیا رئیس کل بانک مرکزی برای رایزنی با بانک‌های سرمایه گذاری ایتالیا و فرانسه حضور یابند.

واردات لوازم آرایشی،مسواک و گاو،ازآمریکا/ افزایش 100 درصدی واردات

بر اساس آمار گمرک در هفت ماهه نخست سال جاری واردات کالا از آمریکا از نظر وزنی 113.87 درصد افزایش یافت.

واردات خودرو های هیبریدی آب رفت/تغییر الگوی واردکنندگان خودرو

آمار گمرک حاکی از آن است که در مهر ماه در کنار کاهش واردات خودرو، خودروهای گرانقیمت نیز در سراشیبی سقوط قرار گرفته و این طور که به نظر میرسد الگوی واردات خودرو به کشور در حال تغییر است.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار