جلوگیری از وادات ماهیان تیلا پیلا بااستفاده از ابزار تعرفه

مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش صادرات آبزیان گفت: در واقع باید از طریق ابزارهای فنی اعم از تعرفه، واردات ماهیان تیلا پیلا به کشور را کنترل کنیم .

ارسلان قاسمی مدیر عامل اتحادیه تکثیر و پرورش صادرات آبزیان درکشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص تولید ماهیان تیلا پیلا در کشور اظهار داشت: معتقدم که ماهیان تیلا پیلا از کیفیت غذایی مناسبی برخوردار نیستند هر چند که سال گذشته واردات این ماهیان منجر به خروج  50 میلیون دلار ارز از کشور شده است.

وی افزود: در حال حاضر که می خواهیم به سمت اقتصاد جهانی برویم ، نمی توانیم ممنوعیت وارداتی این محصول را داشته باشیم؛ بلکه باید از طریق ابزارهای فنی همچون تعرفه واردات را کنترل کنیم، زیرا تعرفه واردات ماهیان تیلا پیلا از چین تنها 4 درصد است در حالی که صادرات میگو کشور با تعرفه 18 درصدی به چین صورت می گیرد.

قاسمی با اشاره به اینکه برخی کارشناسان این صنعت خواستار تکثیر و پرورش ماهیان تیلا پیلا در کشور هستند، بیان کرد: سازمان محیط زیست به شدت با تکثیر و پرورش این ماهیان در کشو رکه سبب نوع خاص آنها که می تواند آسیب جدی به محیط زیست وارد کند؛ مخالف است و بنده معتقدم به جای تکثیر و پرورش تیلا پیلا به پرورش ماهیان خاوریاری که می تواند ارز آوری خوبی برای کشور داشته باشد بپردازیم، هر چند که متاسفانه ما از پرورش این ماهیان غافل شده ایم.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار