حساب های گمنام بانکی تعیین تکلیف می شود

ندیمی گفت: ستاد مبارزه با پولشویی در حال بررسی تمام جزئیات حساب‌های گمنام و پیگیری آنها است.

حساب های گمنام بانکی تعیین تکلیف می شوند

ابوذر ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص یک میلیون حساب بدون کد ملی گفت: طی جلسه‌ای که روز دوشنبه  25 آبان نمایندگان ستاد پولشویی با اعضا کمیسیون اقتصادی داشتند این ستاد طی ارائه گزارشی موضوع این حساب‌ها رابررسی کرد.

ندیمی در ادامه افزود: در گزارش ستاد موضوع اینکه حساب‌ها از چه سالی افتتاح شده‌اند و در حال حاضر چه تعداد حساب گمنام وجود دارد و همچنین اینکه چه تعداد حساب مربوط به اتباع خارجی و ایرانی و...بررسی شد.

وی در ادامه تصریح کرد: ستاد مبارزه با پولشویی در حال بررسی تمام جزئیات این حساب‌ها و پیگیری آنها است.

ندیمی با بیان اینکه گزارش ستاد به کمیسیون اطلاعاتی را در خصوص دلایل افتتاح این حساب‌ها داد، گفت: افتتاح حساب می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد و افتتاح حساب تمام اشخاص حقیقی و حقوقی کشور اعم از ارگان‌های کشوری و لشگری، شرکت‌ها و سایر مجموعه‌ها با مقاصد مجرمانه نیست و عناوین دیگری نیز در این امر دخیل است.

وی با اشاره به اینکه نمی‌توان به صورت قطعی اظهارنظر کرد که ریشه افتتاح همه حساب‌ها مجرمانه است، گفت: بر اساس این گزارش جمع‌بندی نهایی کمیسیون را برای قرائت در صحن علنی ارائه خواهیم داد.

وی در پایان گفت: اگر اشخاص  برای شفاف‌سازی حساب‌هایشان مراجعه نکنند به طور طبیعی حسابشان مسدود خواهد شد.

لازم به ذکر است رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام بیش از 413 میلیون حساب بانکی در کشور گفت: هنوز یک میلیون حساب نامشخص در شبکه بانکی وجود دارد که بانک مرکزی تا پایان آبان مهلت داده صاحبان گمنام این حسابها وضعیت را تعیین تکلیف کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار