افزایش ظرفیت اورژانس در اربعین/استقرار آمبولانس در مسیر زائران

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر امین صابری نیا با اعلام اینکه ۲۵۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور اضافه شد، اظهار داشت: از ماه آینده شاهد تغییر چهره آمبولانس ها در کشور خواهیم بود.

وی افزود: برای ایام عزاداری اربعین حسینی در دو بخش اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی تدابیر ویژه ای اندیشیده شده، است ، به نحوی که ظرفیت آمبولانس های  اورژانس ۱۱۵ در مرزها ۱۵۰ درصد افزایش خواهد داشت.

صابری نیا ادامه داد: در ایام اربعین حسینی در نقاط مرزی با عراق، به ازای هر ۵ تا ۱۰ کیلومتر یک آمبولانس ۱۱۵ مستقر خواهد شد و چادرهای درمانی نیز به منظور درمان سرپایی زائران برپا می شود.

رئیس اورژانس کشور تصریح کرد: سازمان های هلال احمر، تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و شهرداری نیز در این ایام با ما همکاری دارند و همه مجموعه ها تحت نظر رییس دانشگاه علوم پزشکی مناطق مرزی کار خواهند کرد.

صابری نیا همچنین به افزایش ظرفیت اورژانس بیمارستانی اشاره کرد و گفت: تمام سعی خود را برای تجهیز اورژانس های بیمارستانی، اعم از ای سی یو داشته ایم و به منظور تأمین نیروی انسانی نیز اعلام کرده ایم متخصصان طرح یک ماهه به این مناطق  اعزام شوند تا کمبودی از این نظر نداشته باشیم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار