پرداخت بدهی بیمه ها به وزارت بهداشت با کمک بانک ها

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد آقاجانی، اظهار داشت: از یک هزار میلیارد تومانی که قرار است بیمه ها پرداخت کنند ۷۰۰ میلیارد تومان سهم بیمه تأمین اجتماعی و ۳۰۰ میلیارد تومان سهم بیمه سلامت است.

وی افزود: به بیمه ها یک هفته مهلت داده شد تا یک هزار میلیارد تومان بدهی خود را پرداخت کنند اما با توجه به مسایل اداری و بوروکراتیک، امیدواریم تا پایان این هفته، این میزان بدهی پرداخت شود و سازمان های بیمه به قول خود در جلسه با دولت وفادار باشند.

آقاجانی گفت: راهکاری که در جلسه دولت به منظور پرداخت مطالبات وزارت بهداشت از بیمه ها مطرح شد استفاده از سیستم بانکی بود اما بر اساس اعلام رسمی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در جلسه دولت، مشخص شد که سازمان تأمین اجتماعی بر اساس درآمدهایی که محقق شده است، منابع کافی برای پرداخت مطالبات بیمارستان ها را دریافت کرده اما هنوز در مسیر درمان هزینه نکرده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: با محوریت بانک مرکزی بنا شد بانک های عامل به منظور کمک به پرداخت مطالبات سازمان های بیمه به بیمارستان ها اقدام کنند و نظام پرداخت از طریق سیستم بانکی تغییر یابد که باعث نظم بخشیدن به پرداخت ها خواهد شد و سازمان بیمه سلامت باید تلاش کند تا منابع خود را وصول کند و سازمان تأمین اجتماعی نیز که منابع خود را وصول کرده باید به سرعت مطالبات بیمارستان ها را پرداخت کند.

وی از تجمیع بیمه ها به عنوان یک قانون یاد کرد و گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه تجمیع بیمه ها باید صورت گیرد چرا که تجمیع بیمه به منظور هزینه کرد بهتر منابع، حفظ حقوق کارگران و سایر بیمه شدگان ضروری است اما مشکلات و موانعی نیز در این زمینه وجود دارد.

آقاجانی افزود: بحث ما به هیچ عنوان ارتباطی با بیمارستان های ملکی ندارد و قطعا باید در مقابل حق بیمه ای که دریافت می شود خدمات مناسب ارایه شود بنابراین در صورتی که شاهد تجمیع بیمه ها باشیم وضعیت بهتر خواهد شد زیرا هزینه ها کاهش می یابد.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه هر کدام از ۴ دسته سازمان های بیمه، اداره های کل و شهرستانی دارند، ادامه داد: سازمان های بیمه، زنجیره ای عظیم از اداره ها را در استان ها و شهرستان ها به وجود آورده اند که هزینه های زیادی را به صندوق های بیمه تحمیل می کند بنابراین بخشی از حق بیمه ای که پرداخت می شود بجای اینکه تبدیل به خدمت سلامت شود، برای اداره خود سازمان های بیمه هزینه می شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار